Олеша Юрій Карлович

Матеріал з Вікіцитат
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Олеша Юрій Карлович
Olesha y1958.jpg
Wikipedia-logo-v2.svg Стаття у Вікіпедії
Commons-logo.svg Медіафайли у Вікісховищі

Юрій Карлович Олеша (1899–1960) — радянський прозаїк та драматург.


  • Письменники — інженери людських душ.
    • Писатели — инженеры человеческих душ
(Слова стали відомі у Радянському Союзі після того, як 26 жовтня 1932 року їх використав Йосип Сталін під час зустрічі із письменниками у домі Максима Горького. Довго авторство приписували Сталіну, попри те, що діяч неодноразово відзначав, що це цитата з Олеші)[1]
  •  

Можна впевнено стверджувати, що переважна більшість людей не звертає жодної уваги зоряному небу. Чи часто ви бачите людину, яка, задерши голову, дивиться на зорі?

 

С достоверностью можно утверждать, что подавляющее большинство людей не уделяет какого-либо особого внимания звездному небу. Часто ли вы видите человека, который, подняв голову, смотрит на звезды?

  •  

Я переконаний, що у мене є дар називати речі по-іншому. Часом це вдається краще, часом гірше. Для чого цей дар — не знаю. Але для чогось він таки потрібен людям. Дитина, почувши метафору — навіть мимохідь, краєм вуха — на мить виходить з гри, слухає і потім схвально сміється. Значить, це потрібно.

 

Я твердо знаю о себе, что у меня есть дар называть вещи по-иному. Иногда удается лучше, иногда хуже. Зачем этот дар — не знаю. Почему-то он нужен людям. Ребенок, услышав метафору — даже мимоходом, даже краем уха, — выходит на мгновение из игры, слушает и потом одобрительно смеется. Значит, это нужно.

Джерела[ред.]

  1. Энциклопедический словарь крылатых слов и выражений. — Москва: Локид-Пресс, 2005.