Оборотний капітал

Матеріал з Вікіцитат
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вікіпедія
Вікіпедія

Обіговий капіта́л (current capital) — частина виробничого капіталу, яка переносить свою вартість на знову створений продукт повністю і повертається до виробника в грошовій формі після кожного кругообігу капіталу. Обіг капіталу (capital turnover) — кругообіг капіталу, що безперервно повторюється і забезпечує повне повернення авансованих грошових коштів. Обіговий капітал — це частина активів підприємства (поточні активи), яка включає: обігові кошти (або обігові засоби); короткострокові фінансові вкладення.

Цитати[ред.]

  •  

Підприємства позбулися оборотних коштів. Якщо необхідно поповнити оборотні кошти, потрібно створити такі умови для роботи на мікрорівні, щоб єдине джерело поповнення оборотних коштів — прибуток, що не оподатковувався. Якщо будуть обкладати податком прибуток, усі будуть йти в «тінь». Тому що оборотних коштів не вистачає, навіть якщо вдвічі зменшити ставку податку. Будуть йти в «тінь», але не тому, що не хочуть платити податок, а з простої причини відсутності оборотних коштів. І поки підприємства не вийдуть на мінімальний рівень оборотних коштів, що забезпечують черговий виробничий цикл, вони будуть змушені правдами і неправдами приховувати прибуток[1].

 

Предприятия лишились оборотных средств. Если необходимо пополнить оборотные средства, нужно создать такие условия для работы на микроуровне, чтобы единственный источник пополнения оборотных средств — прибыль, не облагался налогом. Если будут облагать налогом прибыль, все будут уходить в «тень». Потому что оборотных средств не хватает, даже если вдвое уменьшить ставку налога. Будут уходить в «тень», но не потому, что не хотят платить налог, а по простой причине отсутствия оборотных средств. И пока предприятия не выйдут на минимальный уровень оборотных средств, обеспечивающих очередной производственный цикл, они будут вынуждены правдами и неправдами скрывать прибыль.

  Олександр Махмудов

Примітки[ред.]