Наумович Іван Григорович

Матеріал з Вікіцитат
Наумович Іван Григорович
Стаття у Вікіпедії
Роботи у Вікіджерелах
Медіафайли у Вікісховищі

Іван Григорович Наумо́вич (1826 — 1891) — галицький письменник, політик, церковний і громадський діяч, один із провідників галицького москвофільства.

Цитати[ред.]

  •  

Русь в етнографічному значенні — єдина: має свою сформовану наукову мову, має своє поетичне малоруське наріччя і свою святу, поважно старослов'янську мову. […] Не можна сказати, що старослов'янська мова нам чужа, вона усім нам Велико-, Мало- і Білорусам спільна, так як жоден грек не міг виректися свого Піндара… Так, тоді, як розділена на наріччя Греція була єдина, так під оглядом наріччя є одна лишу Русь […] Треба любити цю вітчизну, цілу Русь, то цілком природно […] Чи належить нам не любити Києва, бо є за кордонами Австрії, хоч там наші предки прийняли хрест; чи можемо не любити давнього минулого Новгорода, не вважати своїми усі землі, про які писав Нестор, називаючи і землі полян, і деревлян, і сіверян «русская земля»?[1]виступ під час судового засідання у т. зв. «справі Ольги Грабар» 1882 року

Див. також[ред.]

Примітки[ред.]

  1. Національна ідентифікація українців Галичини у XIX — на початку XX століття (еволюція етноніма) / наук. ред. І. В. Орлевич; Інститут українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України; Інститут релігієзнавства — філія Львівського музею історії релігії. — Львів: Логос, 2016. — С. 43.