Перейти до вмісту

Мирослав Лайчак

Матеріал з Вікіцитат
Мирослав Лайчак
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Мирослав Лайчак (словац. Miroslav Lajčák, нар. 20 березня 1963, Попрад, Чехословаччина) — словацький політик і дипломат. Віце-прем'єр і міністр закордонних справ Словаччини з 4 квітня 2012 р. Верховний представник щодо Боснії й Герцеговини (2 липня 2007 — 26 березня 2009).

Цитати

[ред.]
  •  

Nord Stream-2 — це політичний проект і жодного іншого застосування для нього я не бачу[1]. — Назвавши «Північний потік-2» політичним проектом Кремля для енергетичного знищення України.

  •  

Певен, що уряд Нідерландів не заблокує процес політичної асоціації й економічної інтеграції між ЄС і Україною[2].

  •  

Я твердо вірю в ЄС і, незважаючи на деякі з його несправностей, це кращий мирний проект в історії людства і до сих пір є джерелом глобального натхнення і прагнення. Я впевнений, що якщо ми побачимо наші минулі невдачі, як можливість зробити щось краще, успіх не змусить себе чекати[3].

  •  

Дипломат і політик — не одне й те саме. Я все життя вважав себе більше дипломатом, ніж політиком, не хотів і не хочу ним бути. А для дипломатії дуже важливо бути не тільки оптимістичним, але перш за все працездатним, працьовитим, потрібно мати високий рівень інформативності та знань, потрібно працювати над собою щодня і вчитися, вчитися і вчитися... Але і для дипломата, і для політика дуже важливо вміти слухати і чути співрозмовника. І розуміти його. А багатьом цього не дістається. Результат — у нас занадто багато монологів, і занадто мало справи[4].

Примітки

[ред.]