Матешко Ольга Миколаївна

Матеріал з Вікіцитат
Матешко Ольга Миколаївна
Стаття у Вікіпедії

Ольга Миколаївна Матешко (26 жовтня 1947, Гостомель, Київська область, Українська РСР) — українська радянська акторка. Заслужена артистка УРСР (1978). Сестра кінорежисера Анатолія Матешка.

Цитати[ред.]

  •  

«О, це дуже довга історія, але я скажу коротко. Найкраще — це моя молодість, близькі, рідні люди. Звичайно, я ніколи не забуду того блискучого акторського складу, який був зібраний для цього фільму. Найсумніше — більшості з них вже немає. Коли приїжджаю додому, ні з ким не зустрічаюсь. Але моя повага до акторів «В бій ідуть лише «старики» безмежна.

Леонід Федорович Биков був чудовою людиною, справжнім майстром своєї справи, ненав’язливим, уважним, дуже добре розумів акторів. Наприклад, він сам репетирував з нами сцену, де ми танцюємо танго, ми потім ще довго рухалися майданчиком в ритмі цього танцю. З Леонідом Федоровичем було легко. Мабуть, тому й знімалося легко, іноді з двох дублів. Скільки б разів я не переглядала цю стрічку (а разів 50 це було точно), щоразу переживаю кожен кадр. Це і є справжнє кіно. Коли фільм вийшов, ми дуже багато з ним їздили країною. І я не знаю іншої картини, яку б так тепло сприймали глядачі». — про те, як стала культовою актрисою після виходу на екрани фільму Леоніда Бикова «В бій ідуть лише «старики» в інтерв'ю газеті "Високий Замок" Ольга Матешко: «Найважче для актора – чекати на роль» (30 червня 2017 року)

  •  

«Навіть якщо відкинути всі ті події, які відбуваються в Україні зараз, я вам ось що скажу: мене Москва до такого ступеня, як багатьох інших, і тоді не гріла. І я ніколи не хотіла залишатися там, хоча пропозиції справді були, і перспектив було б, напевно, більше. Тому я все ж вирішила повернутися до своїх рідних». — про те, чому закінчили ВГІК у Москві та повернулася в Україну і працювали на кіностудії імені Олександра Довженка в інтерв'ю газеті "Високий Замок" Ольга Матешко: «Найважче для актора – чекати на роль» (30 червня 2017 року)

  •  

«Ні, я ні з ким не спілкуюсь. Колись підтримувала стосунки з Борисом Токарєвим (Саня Григор’єв зі стрічки «Два капітани») і його дружиною Людою Гладунко. З Вікою Федоровою, котра, на жаль, п’ять років тому відійшла у кращий світ. Дуже багато вже пішло від нас. Тому й для мене кожен день життя — як свято, як нагорода. А що стосується персон… Ми всі вже люди такого віку, що вже всі Персони. Сподіваюсь, нас це не торкнеться». — про друзів-однокурсників, які і досі знімаються у кіно і живуть у Росії та відсутність стосунків із російськими акторами в інтерв'ю газеті "Високий Замок" Ольга Матешко: «Найважче для актора – чекати на роль» (30 червня 2017 року)

  •  

«Зараз різниця вже невелика тут і там. Світ став глобалізованим, і люди стали однаковими, більш прагматичними. До чого не можна звикнути? До підступу, зради, коли кожен думає лише про себе. Зараз дуже багато відчуженості, байдужості, але це є всюди. За винятком рідних людей, та й то не завжди. Покладатися можна тільки на себе». — про життя в США та відмінності життя актора у Штатах і в Україні в інтерв'ю газеті "Високий Замок" Ольга Матешко: «Найважче для актора – чекати на роль» (30 червня 2017 року)

  •  

«Найважче, найскладніше в акторському житті — чекати на роль. Нічого немає для актора важчого, ніж очікування пропозиції. Повірте, ніякі складнощі на знімальному майданчику, ніякі трюки з цим не зрівняються. Не працювати — це справжнє випробування». — про найважче в акторській біографії в інтерв'ю газеті "Високий Замок" Ольга Матешко: «Найважче для актора – чекати на роль» (30 червня 2017 року)

  •  

«Це - моя робота, доводиться стримувати себе, бути у формі. Але у циркачів все ще більш жорстко, коли їх піднімають. Не дай Боже щось трапиться — це ж життя. Я жила колись поруч з цирковими акторами, вони постійно в дорозі, постійно в готелях. Так що у нас, акторів, ще все класно. Дехто каже, що причина у генетиці. Але це не генетика, адже мама в мене була повненька і завжди казала: «Олю, ти в нашу породу». Я б не сказала, що я струнка, просто вмію тримати себе в руках, коли є мета». — про догляд за собою в інтерв'ю газеті "Високий Замок" Ольга Матешко: «Найважче для актора – чекати на роль» (30 червня 2017 року)

  •  

«Мрію про міцне здоров’я. У моєму віці це дуже важлива мрія. А шкодую? Лише за дорогими людьми, яких відходить все більше. Після маминої смерті я тепер найстарша в родині». — про мрії в інтерв'ю газеті "Високий Замок" Ольга Матешко: «Найважче для актора – чекати на роль» (30 червня 2017 року)

Примітки[ред.]