Перейти до вмісту

Литовченко Влада Володимирівна

Матеріал з Вікіцитат
Литовченко Влада Володимирівна
Стаття у Вікіпедії

Вла́да Володи́мирівна Литовченко (Прокаєва) (7 серпня 1970, Бровари, УРСР) — Голова Міжнародного Фонду культурного співробітництва, Радник міністра з питань сім'ї, молоді та спорту (2007—2012 рр.), доцент Міжнародного університету «Україна», курс «Всесвітня спадщина ЮНЕСКО», лауреат Всеукраїнської премії «Жінка ІІІ тисячоліття» в номінації «Знакова постать» (2006). З 2016 року очолює Вишгородський історико-культурний заповідник[1][2].

Цитати[ред.]

 •  

«Дійсно, в 20 років я, вже коли була сама мамою, вчила школярів азам нотної грамоти. Хто знає, може, якби життя розпорядилося інакше, я стала б заслуженим викладачем музики. Я працювала в школі недовго, але музика дуже вплинула на мій естетичний смак і відчуття прекрасного. У мене немає вдома інструменту, але іноді, якщо є можливість і настрій, можу сісти і зіграти щось з улюбленого - пальці пам'ятають!" — про початок педагогічної діяльності в інтерв'ю Comments.ua Влада Литовченко: Недоліки зовнішності можна заретушувати, а відсутність духовного змісту – не приховати (25 серпня 2020 року)

 •  

«Колись подруга попросила мене сходити з нею за компанію на співбесіду в школу моделей. Сама я вступати туди не збиралася, але пішла її підтримати. Поки йшла співбесіда, я сиділа в коридорі. Коли керівник школи проводжала мою подружку, вона звернула увагу на мене: "Ой, яка симпатична дівчина! А ну, встаньте. Ви не хочете спробувати себе в школі моделей? ". Незабаром після цього я перемогла на конкурсі "Міс Київ-94". Але я не вважаю, що життя складається тільки з щасливих випадковостей. Удача, безсумнівно, грає роль в нашій долі, але без зусиль, роботи над собою успіху не досягти". — про віру в долю, в удачу, у щасливий випадок в інтерв'ю Comments.ua Влада Литовченко: Недоліки зовнішності можна заретушувати, а відсутність духовного змісту – не приховати (25 серпня 2020 року)

 •  

«Дійсно, ми знайомі і дружимо більше 20-ти років. У моєму житті багато жінок, яких я можу назвати приятельками, але таких близьких, перевірених часом подруг, багато бути не може. Ми з Олею дуже різні, але це не заважає нам постійно знаходити нові теми для розмови, допомагати один одному. Я захоплююся її талантом, вона приголомшливо красива і мудра жінка. Ми ж ще й куми: я хрещена доньки Ольги Сумської та Віталія Борисюка - Ані." — про дружбу з Ольгою Сумською в інтерв'ю Comments.ua Влада Литовченко: Недоліки зовнішності можна заретушувати, а відсутність духовного змісту – не приховати (25 серпня 2020 року)

 •  

«Я завжди вважала, що краса врятує світ, причому мова не йде тільки про зовнішню, "глянцеву" красу. Чим старшою я стаю, тим виразніше усвідомлюю, що саме внутрішня краса, цілісність мають значення. А що стосується "жертв", то я б не драматизувала, тим більше, зараз індустрія краси розвивається, стає більш сучасною і професійною. Так що обійдемося без жертв. Був би час і бажання займатися собою. - Як в період карантину обходитися без косметологів? Чи реально взагалі весь догляд за собою влаштувати на дому? - Звісно. Догляд за собою, безумовно, - важлива частина життя будь-якої жінки. Але у кожної з нас є свої секрети, як привести себе в порядок і підтримувати форму без косметологів і салонів. Найголовніший рецепт - здоровий спосіб життя. Всі ці наші недосипання, шкідливі звички, спокуси, які легко "прощалися" в молодості, тепер дуже добре видно, і на їх усунення потрібно набагато більше часу і зусиль. У щоденному догляді важливо користуватися косметикою, яка враховує ваш вік і особливості шкіри. До речі, хороше - не обов'язково дороге. На моєму косметичному столику є і дорогі професійні засоби, і бюджетні. І часто другі за ефективністю не поступаються першим". — про ставлення до краси та обхлдження без косметологів в інтерв'ю Comments.ua Влада Литовченко: Недоліки зовнішності можна заретушувати, а відсутність духовного змісту – не приховати (25 серпня 2020 року)

 •  

«Країна повинна бути не лише зацікавлена. Україна вже чимало втратила на цьому шляху. Утім, багато об’єктів культурної спадщини були висвітлені міжнародними каналами, зокрема ЮНЕСКО про дерев’яні церкви. А також об’єкти нематеріальної спадщини: Петриківський розпис, козацькі пісні Дніпропетровщини, Косівська кераміка тощо. Але фінансування було настільки обмежено, що заклади культури, як правило, виживали. Я можу про це впевнено казати, адже представляю не національний музей із певним бюджетом, а комунальний заклад Київської обласної ради з мінімальним бюджетом. Зрозуміло, що оплата праці робітників не є мотивацією". — про збереження культурної спадщини в інтерв'ю "Український інтерес" Влада Литовченко: Маємо зберегти й передати нащадкам те, що успадкували (17 вересня 2020 року)

 •  

«Створюються приватні заповідники, музеї, навіть парки історичної реконструкції. Наприклад, приватний музей “Українське село”, розташований у Києво-Святошинському районі – вдалий приклад автентики зі смаком, “Київська Русь”, який пропонує велику кількість послуг, де кожен охочий може поринути в атмосферу Русі. Ремесла, побут, одяг – все виготовлено на історичній основі. Їм велика шана. Державні заклади в жодному разі не можуть мати автономії. Насамперед, згідно нашого положення, ми є неприбутковими й некомерційними. Ті заклики наших колишніх очільників області, що музеї повинні самостійно заробляти на існування, втілення програм розвитку й зарплати, на мій погляд, є загрозою. Я би запропонувала приватно-дрежавницьку форму партнерства, коли би підприємці чи установи цієї землі допомагали б музеям чи закладам культури, робили свій внесок. Це давало б змогу закладу на розширення і нові дослідження відповідно. Але знову ж таки: втручається життя. Зараз пандемія, вибори тощо.". — про ставлення до ідеї приватних музеїв, заповідників та інших об’єктів культурної спадщини в інтерв'ю "Український інтерес" Влада Литовченко: Маємо зберегти й передати нащадкам те, що успадкували (17 вересня 2020 року)

 •  

«У модельне агентство потрапила випадково — прийшла туди за компанію з подругою. Стала моделлю, але суміщала цю роботу з посадою менеджера агентства. Виграла конкурс краси «Міс Україна-1995». Потім було й власне агентство «Karin MMG» (Karin Model Management Group), яким я займалася з 1998 по 2009 роки. В моєму списку в ті роки й фото-, відеозйомки, адже була обличчям п’яти торгових марок «Osmany Laffita», «Dr. Sante Rozarium», «Євген Фененко», «М’яке золото», компанії «Ягуар» в Україні. Знімалася у кліпах. І мода, і фото — це все грані сучасної культури України. Я пробувала себе в різних іпостасях, фрагментах, і з культури ніколи не виходила. Зараз всі ці знання, навички, що отримала, підкріплюють мене як фахівця". — про початок кар'єри в інтерв'ю "Вечірній Київ" Влада Литовченко: Від супермоделі до директора заповідника (7 березня 2021 року)

 •  

«Нині я живу роботою у Вишгородському заповіднику, пов’язую своє майбутнє тільки з роботою тут. Хочу втілити ще ряд проєктів та ідей, які поки не варто розкривати". — про керівництвом Вишгородським заповідником в інтерв'ю "Вечірній Київ" Влада Литовченко: Від супермоделі до директора заповідника (7 березня 2021 року)

 •  

«Дійсно, я ще з малого віку завжди тяжіла до музики. І у моїх батьків не було власне вибору, чим я повинна займатися у житті.

Свого часу батьки повели мене на прослуховування в музичну школу в місті Бровари Київської області, звідки я родом і походженням. І вчителі сказали, що в мене ідеальні музичні дані, тобто абсолютний слух, гарне відчуття музики. Я “на відмінно” закінчила музичну школу, вступила до Київського вищого училища музики імені Глієра і закінчила Одеську консерваторію імені Нежданової.

І, як не дивно, моєю першою професією була саме викладацька діяльність. І я була вчителькою музики в загальноосвітній школі №253 міста Києва. Музика – це дійсно моє покликання. Через музику я сприймаю цей світ". — про навчання в інтерв'ю "Київлада" Влада Литовченко: “Свобода – це те, хто ти є, як ти відчуваєш світ” (11 лютого 2023 року)

 •  

«Цей стереотип дуже здешевлює і вульгаризує красу української жінки, її можливості. Тобто ми бачимо роль української жінки сьогодні і в формуванні суспільства, і в формуванні держави, і навіть у війні, коли велика кількість жінок захищають Україну. І серед них чимало красунь. Такі штампи дають або жінки, мрії яких не здійснилися, або через елементарну заздрість.

Я просто пишаюся тим, що свого часу була “Міс-Україна”. І для мене це було, ну, як для простої дівчини з Броварів, великою життєвою можливістю, якою я скористалася.

Але з іншого боку, я хочу вам сказати, що дійсно через оці штампи, через оці хибні думки суспільства в подальшому – це дещо ускладнювало мій рух, мої досягнення, особливо, коли я вступила до аспірантури і працювала над своєю кандидатською дисертацією.

Коли я захищалася, то, хоча я вже була дорослою людиною, в мене за спиною був великий практичний досвід, велика кількість практичних програм, які я втілювала, до мене ставилися, можливо, трошки прискіпливо. Мене викликали на багато спецрад для того, щоб я довела, що я можу захистити своє дисертаційне дослідження.

Але я це все вдало пройшла, всі ці випробування, всі ці упередженості. І на сьогодні я є членом експертної ради з національної культурної спадщини Міністерства культури та інформаційної політики України. Також я є членом комітету з присудження премій з нематеріальної культурної спадщини Міністерства культури та інформаційної політики України. Нещодавно, з цього року я стала членом експертної ради українського культурного фонду. Я є кандидатом історичних наук, директором комунального закладу Київської обласної ради “Вишгородський історико-культурний заповідник”.

Тому я вважаю, що в цьому віці я нічого нікому вже не повинна доводити". — про помилковий стереотип, що зазвичай моделі – це жінки не дуже інтелектуальні в інтерв'ю "Київлада" Влада Литовченко: “Свобода – це те, хто ти є, як ти відчуваєш світ” (11 лютого 2023 року)

Примітки[ред.]

 1. Влада Литовченко стала директором Вышгородского заповедника (ru-RU) . Архів оригіналу за 4 грудня 2018. Процитовано 4 грудня 2018.
 2. Влада Литовченко стала директором Вышгородского заповедника (ru). Процитовано 2018-12-04.