Перейти до вмісту

Легка поведінка

Матеріал з Вікіцитат

«Легка поведінка» — роман відомої української письменниці Людмили Охріменко.

Цитати[ред.]

  •  

Я теж не знаю. Вирішуй сама. Я можу лиш сказати, як роблю я. Коли маю сумніви, то просто вчиняю правильно.[1]Передмова

  •  

Тодішня влада не піклувалася про цивільну авіацію взагалі і про зручності для громадян зокрема. Куди там! Суспільне понад усе! Все для перемоги комунізму у всьому світі! Світові пощастило і комунізм не переміг. Експеримент було поставлено лише на нас, бідолахах.[2]Передмова

  •  

Життя навчило мене, що знання розмірів катастрофи додає шансів з нею впоратися.[3]Глава перша. Зустріч.

  •  

Це не важливо в Європі, але тут, в Україні, найважливіше для вирішення будь - якого питання особисті звязки, а ще — гроші![4]Глава друга. Подруга.

  •  

Колись Яків думав, що діти потребують уваги допоки малі, але згодом зрозумів, що діти потребують уваги і підтримки доти, доки не навчаться захищати себе самостійно.[5]Глава третя. Засновник.

  •  

А мені п'ятдесят. Пів життя, що пройшло у країні вічного маразму, навчили мене усього: брехати, мовчати, добувати дефіцитні товари, робити вигляд, що щиро віриш, перешивати сукні таким чином, що всі заздрять новому придбанню найновішої, наймоднішої моделі, імітувати задоволення і прощати все тій людині, яка тобі дісталась у чоловіки, і найголовніше — боятись![6]Глава четверта. Плани.

  •  

Все, що можливо було легально обійти — обходили, тому що податкова система не витримувала критики. Точніше, не так. Система була спрямована на тотальний контроль за малим і середнім бізнесом і абсолютне послаблення для своїх, тобто для олігархів і їх структур. [7]Глава шоста. Місцевий князьок.

  •  

Інколи ми не даємо можливості нашому внутрішньому "я" говорити на рівних з розумом. Чомусь ми вважаємо, що розум головніший. Та це не так. Розум — просто інструмент духу, який в нас живе і про все відає... Розум ввічливий, він завжди говорить те, що ми хочемо чути. Дух — істинний, і говорить тільки те, що є правдою.[8]Глава шоста. Місцевий князьок.

  •  

Як я люблю дарувати! Хтось колись сказав мені, що це чистий егоїзм — любуватися собою у момент обдаровування й отримувати від цього задоволення! Може й так. Не знаю. [7]Глава одинадцята. Повернення боргів.

  •  

Думати потрібно, коли маєш сумніви, або проблема якась.. А коли упевнена, потрібно діяти! [9]Глава дванадцята. Сон у літаку.


Примітки[ред.]


Джерела[ред.]

Охріменко Л. Л. Легка поведінка. — О.О. Євенок, 2020. — 265 с.