Перейти до вмісту

Крістіан Шварц-Шиллінг

Матеріал з Вікіцитат
Крістіан Шварц-Шиллінг
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Крістіан Шварц-Шиллінг (нім. Christian Schwarz-Schilling; нар. 19 листопада 1930, Інсбрук, Австрія) — німецький політик (ХДС), підприємець, меценат і новатор засобів масової інформації та телекомунікації. З 1982 до 1992 — федерального міністр пошт і телекомунікацій. Між 2006 і 2007 він був Верховним представником по Боснії і Герцеговині.

Цитати Крістіана Шварц-Шиллінга

[ред.]
  •  

Боснія і Герцеговина повинна стати нормальною державою з функціонуючими інститутами, які забезпечують верховенство права та ефективне врядування в інтересах кожного громадянина країни. Шлях до цього довгий і складний і протягом наступних років доведеться долати багато перешкод. Але підготовка до членства в Європейському Союзі вже забезпечує просування вперед. Отже, завдання полягає у збереженні цього шляху. Боснія та Герцеговина вже подорожує до Європи в одній колоні зі своїми сусідами. Вона відстає від більшості країн регіону, але якщо їй надати допомогу, може рухатись швидше інших країн. Ми сподіваємось, що в майбутньому конкуренція між країнами регіону буде стосуватись темпів пристосування до європейських структур і, отже, буде позитивною і взаємопосилюючою[1].

  •  

Міжнародна підтримка є необхідною і корисною для повоєнного відродження Боснії та Герцеговини. Але босняки самі роблять більшу частину роботи з відбудови своєї країни. Без зусиль простих людей і доброї волі було б неможливо досягти нічого подібного. Отже, я вважаю, що очікувати, що босняки піднімуться на ноги цілком реально і думаю, що міжнародне співтовариство повинне більше довіряти їх здібностям. Навіть якщо босняки не завжди приймають правильні рішення, вони вміють навчатись на власних помилках і перетворювати такий досвід на позитивні результати[1].

  •  

Боснії та Герцеговині конче необхідне краще регулювання ринку, значне скорочення бюрократії, посилення стимулів для інвестицій, кращі умови для малого і середнього бізнесу і розуміння того, що держава повинна обслуговувати ті інститути і тих осіб, які створюють нові робочі місця і багатство[1].

  •  

Роль втручання, яку відіграє Високий представник, дійде кінця. Замість цього боснійські політики повинні взяти у свої руки мирний процес, а з ним і відповідальність за свої дії як успішні, так і неуспішні. Як Спеціальний представник ЄС я маю наміри сприяти процесу інтегрування Боснії та Герцеговини в Європу як зсередини, так і ззовні[1].

  •  

Зсередини я маю намір робити це, надаючи боснякам поради і рекомендації, спираючись на власний професійний досвід і знання щодо ведення переговорів. Я також хотів би переконати їх у необхідності здійснювати непопулярні заходи. Тут головним моїм інструментом буде сила переконання. До того ж я буду шукати підтримку в боснійському суспільстві. Справді, я сподіваюсь, що боснійське громадянське суспільство стане потужним лобістом європейської інтеграції[1].

  •  

Ззовні я бачу свою роль у популяризації Боснії та Герцеговини за кордоном, в Європейському Союзі і за його межами, та забезпеченні надходження допомоги цій країні наступними роками. Постійна міжнародна підтримка критично важлива не лише для Боснії та Герцеговини, але й для усього балканського регіону і Європи, бо ми усі зацікавлені в тому, щоб ця країна стала зразком стабільності в Європі, а не чорною дірою на її околиці[1].

  •  

Візи не мають нічого загального з критеріями вільного суспільства. Лібералізація візового режиму означає відміну обмежень у всіх їх проявах[2].

Примітки

[ред.]