Перейти до вмісту

Боснія і Герцеговина

Матеріал з Вікіцитат
Прапор Боснії і Герцеговини
Вікіпедія
Вікіпедія
Commons
Commons
Вікісховище має мультимедійні дані за темою:

Бо́снія і Герцегови́на (босн. та хорв. Bosna i Hercegovina, BiH, серб. Босна и Херцеговина, БиХ або Bosna i Hercegovina, BiH) — держава у північно-західній частині Балканського півострова, що межує на півночі і заході з Хорватією, на сході з Сербією, на півдні і сході з Чорногорією; столиця Сараєво.

Цитати про Боснію і Герцеговину[ред.]

  •  

Він пише, що ті, хто знають, що відбувається в Боснії, — мовчать, а ті, що не знають, — кричать на весь голос[1]. — «Ящик для письмового приладдя»

  Мілорад Павич
  •  

Куди не підеш — кров і стрілянина, нема на чому оку відпочити, тісно їм, тісно нам, а всім ставало місця, доки кожен був у себе вдома. Воюємо за кожну леваду, в якої навіть назви нема, збіглася Боснія, ніби хустинка, яку в білизняну виварку кинули[1]. — «Історії про людей і тварин»

  Мілєнко Єрґович
  •  

У Розанова: — Треба добре в'язати панчоху свого життя.
Польський жарт: — Трамвай був так переповнений, що НАВІТЬ молоді стояли.
Боснія: — Ніхто з людей не знає, в якій вірі помре[1]. — «Нотатки і спостереження. З записників різних років»

  Дмитро Лихачов
  •  

У великій, незвичайній боротьбі між двома вірами, що тривала в Боснії століттями і прикривала, по суті, боротьбу за землю, за владу, за своє власне розуміння життя і світобудови, противники забирали одне в одного не тільки жінок, коней і зброю, а й пісні. І багато віршів переходили від одних до інших, як дорогоцінна здобич[1]. — «Міст на Дрині»

  Іво Андрич

Примітки[ред.]