Перейти до вмісту

Коляда Оксана Василівна

Матеріал з Вікіцитат
Коляда Оксана Василівна
Стаття у Вікіпедії

Коляда Оксана Василівна (уроджена Пюрко[1], у першому шлюбі Гаврилюк[2], народилася 4 вересня 1980, Волочиськ) — українська військослужбовиця, міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України (2019—2020). Полковник запасу. Учасниця бойових дій.

Цитати[ред.]

  •  

Взагалі, все почалося з міжнародного ветерансько-волонтерського форуму. Ми його проводимо вже другий рік поспіль, і на першому форумі, де нам вдалося зібрати понад 120 ветеранських організацій, було озвучено політичне рішення про створення Міністерства у справах ветеранів і тодішнім президентом Порошенком, і послом в Україні Сполучених Штатів Марі Йованович. Цього року в нас знову було завдання – зберегти Міністерство у справах ветеранів, тому що було багато розмов, що відомство реорганізують, ліквідують і віддадуть функції або Міністерству оборони, або Міністерству соціальної політики, тому для нас було серйозним викликом і завданням запросити і забезпечити участь президента в проведенні цього форуму і провести таку певну підготовчу роботу стосовно того, що все ж таки Міністерство має бути, і має бути суб’єкт, який буде лобіювати інтереси ветеранів України. — про організацію флешмобу "Вона зможе" в інтерв'ю Радіо Свобода Оксана Коляда: Як поєднати інтереси тих, хто воював, і тих, хто змушений був покинути свої домівки (5 вересня 2019 року)

  •  

Дивіться, насправді я ніколи не була в жодній команді: я не була в команді Порошенка, я ніколи не була членом жодної партії. Я завжди себе вважала військовою або державним службовцем-чиновником. І в команду Ірини Фріз мене запросили як людину, яка була в темі, яка працювала, яка могла очолити певний напрямок, а не в контексті якихось політичних рішень, і в цю команду мене запросили, знову ж таки, як делегата від ветеранської спільноти. І якщо ви запитуєте, чи відчуваю я на сьогодні себе чужою в тій команді, в команді Кабінету міністрів, – ні, тому що там зібрались молоді прогресивні люди, кожен швидко біжить за своїм напрямком, і я думаю, у нас вдасться сформувати круту і класну команду незалежно від політичної належності. — про участь у політиці в інтерв'ю Радіо Свобода Оксана Коляда: Як поєднати інтереси тих, хто воював, і тих, хто змушений був покинути свої домівки (5 вересня 2019 року)

  •  

Відчуття нерозуміння. По-перше, тут абсолютно різні цільові групи і аудиторії, які насправді ідеологічно дуже складно між собою поєднуються, ось бурхливе таке обурення, обговорення в ветеранській спільноті, тому що вони не зрозуміли цього об’єднання, моє відчуття також було таке, я, все-таки, вважаю себе людиною військовою, і більше належу до ветеранської спільноти, тому в мене також були такі суперечливі відчуття: як я зможу працювати і з тими, і з тими? — про відчуття від призначення міністеркою у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України в інтерв'ю Радіо Свобода Оксана Коляда: Як поєднати інтереси тих, хто воював, і тих, хто змушений був покинути свої домівки (5 вересня 2019 року)

  •  

Війна – це й поштовх до модернізації держави. У нас вже багато людей з важкими пораненнями. Я пам'ятаю, коли організовували перші Ігри нескорених у Києві, то знайшли лише пару готелів із номерами для людей на візках. Не кажучи про спортивні бази для людей з такими пораненнями. Не забуваймо, що Україна зацікавлена повернути людей з-за кордону, де є набагато потужніші, ніж у нас інструменти соціальної адаптації, те ж доступне працевлаштування людей з інвалідністю. Наші люди це бачили і повернуться з іншою культурою, з іншими вимогами. Тому держава у всьому має бути модернізована.

Загалом, мене лякає, що коли мова йде про відновлення, то здебільшого говорять про інфраструктуру - мости, будинки, обʼєкти соціальної сфери. А люди? Спочатку відновімо людей. Якщо ми не реінтегруємо ветеранів у цивільне мирне життя, то захлинемося від соціалки, виплат, від того, що постійно доведеться латати дірки, підтримуючи людей, які пройшли війну, бойові дії. Їх дуже багато, і вони становитимуть велику частку населення України. — про відновлення України в інтерв'ю Укрінформу Оксана Коляда, директор проєктів ГО “Простір можливостей”, ексміністр у справах ветеранів (2019-2020 рр.) Спочатку відновімо людей, а люди вже відновлять країну (16 травня 2023 року)

  •  

Такий світогляд також треба формувати через державну і місцеву політику. Саме держава впроваджує правила гри, вона може сказати: “ви не отримаєте ліцензію, якщо не будете інклюзивними та доступними для людей з інвалідністю”. Звісно, це базується й на усвідомленні людей, які запускають певні проєкти, але держава і місцева влада має це регулювати. До прикладу, після повномасштабного вторгнення у нас змінили державні будівельні норми, які тепер кажуть, що все, що будується — мусить мати бомбосховище. І тут так само може бути. — про налагодження діалогу між цивільними та ветеранами “Ви не отримаєте ліцензію, якщо не будете інклюзивними” — Оксана Коляда про те, як зробити Україну комфортною для ветеранів і доступною для людей з інвалідністю (ФОТО) (27 жовтня 2023 року)

Примітки[ред.]