Коваленко Юрій Олександрович

Матеріал з Вікіцитат
Коваленко Юрій Олександрович
Стаття у Вікіпедії

Юрій Олександрович Коваленко  (22 березня 1966 — 14 березня 2023) — український вчений, історик, археолог, учасник місії «Чорний тюльпан», краєзнавець, викладач, музикант, штаб-сержант Збройних Сил України, учасник російсько-української війни, що загинув у ході російського вторгнення в Україну в 2023 році.

Цитати[ред.]

  •  

Стати археологом – це велика мрія мого дитинства. Я був просто схиблений на ній. У мене було шикарне дитинство сільського розбишаки: коні, рибалка, озеро, бійки. Але знаєте, куди мене тягло? На смітники. Бо там можна було такі розкопки зробити! Збирав різні черепки, тягнув додому у кишенях різні скарби. Мати бурчала, але нічого не викидала. Була вчителькою історії. — про бажання бути археологом у дорослому житті Смерть великого лицаря. Археолог, пошуковець, музикант, воїн – яким був Юрій Коваленко, що загинув за Україну (25 березня 2023 року)

  •  

Шляхом довгих і важких домовленостей з ворожою стороною туди погодилися пустити цивільну групу. Зголосилась наша Всеукраїнська громадська організація “Спілка “Народна пам’ять”, яку очолює Ярослав Жилкін. Бо тільки у пошуковців був хоч якийсь досвід роботи з останками. Це були тільки добровольці. Багато брали на роботі відгули, відпустки. Нам відразу сказали, що ніяких гарантій безпеки ніхто не дає. Це була все ще гаряча фаза бойових дій. — про повернення останків тіл українських військових на територіях, окупованих ворогом в 2014 році Смерть великого лицаря. Археолог, пошуковець, музикант, воїн – яким був Юрій Коваленко, що загинув за Україну (25 березня 2023 року)

  •  

Пам’ятаю кожного! Пам’ятаю обличчя, обставини загибелі та подробиці того, як знайшли та встановили особу. Все, що можна, я фіксував на фото, робив схеми. Знав точно, що колись ці дані будуть на вагу золота для історії. Можу розповісти про останні дні загиблих майже до подробиць. — про повернення останків тіл українських військових на територіях, окупованих ворогом в 2014 році Смерть великого лицаря. Археолог, пошуковець, музикант, воїн – яким був Юрій Коваленко, що загинув за Україну (25 березня 2023 року)

  •  

У перших ротаціях ми розташовувалися в полі. Потім були ліпші умови: наймали будиночок за 60 кілометрів від лінії фронту. Ротація триває 10—12 днів. Ми вставали рано — о 5-й уже виїжджали. Годину їхали до місця призначення. Бувало, нас завертали безрезультатно. А з сепарського боку треба виїхати завидна, інакше гарантій жодних. Нас як парламентерів захищає міжнародна конвенція, але ж ми не знаємо, хто дивиться на нас крізь приціл.

Останні наші поїздки були ліпше скоординовані. Знаємо, що є певні домовленості на найвищому рівні, але вони нам достеменно не відомі. Ми нейтральна організація і повинні займатися тільки домовленою справою. Інакше всіх наражали б на небезпеку.

У нас не було жертв, але після повернення з ротації від серцевого нападу помер побратим Іван Олексієнко. Йому було за 60. Наймолодшому в команді 24 роки, найстаршому — 69. Є адвокати, археологи, робітники, підприємці з усієї України. — про повернення останків тіл українських військових на територіях, окупованих ворогом в 2014 році Юрій КОВАЛЕНКО: «Не можна, щоб бійці бачили непохованих побратимів» (25 липня 2015 року)

  •  

Здоров’я вже не має значення, бо я вже в своїй роті, виходу звідси немає. Так що їм пігулки жменями і так намагаюсь повернути здоров’я. Мабуть, всьому свій час… Коли здоров’я тебе якось неочікувано покидає, повернути його в колишньому вигляді вже, мабуть, неможливо... — про особливості перебування на фронті в 2023 році Смерть великого лицаря. Археолог, пошуковець, музикант, воїн – яким був Юрій Коваленко, що загинув за Україну (25 березня 2023 року)

  •  

Чи може бути в нинішніх умовах інша думка, ніж учитися захищати свою країну? Мене ніхто не викликав, я сам прийшов у військкомат. Не розумію тих, хто ходив у вишиванках і кричав про патріотизм, а коли їм вручали повістку, казали: “От як прийдуть вороги до мого села чи міста, от тоді й захищатиму…” Я не засуджую. Мені просто неприємно з ними спілкуватися. — про бажання брати участь у бойових діях Смерть великого лицаря. Археолог, пошуковець, музикант, воїн – яким був Юрій Коваленко, що загинув за Україну (25 березня 2023 року)

Примітки[ред.]