Перейти до вмісту

Каторож Ярина Славомирівна

Матеріал з Вікіцитат
Ярина Каторож
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Яри́на Славоми́рівна Ка́торож (нар. 25 березня 1994, Львів) — українська письменниця й художниця.

Цитати

[ред.]
  •  

«Алхімія свободи» – мій первісток-роман, але рукописи були й раніше. Пробувала писати прозу з дванадцяти років. Тоді за два роки я наклацала на клавіатурі рукопис, що мав зо три сотні сторінок. Він був жахливий і я рада, що світу його не показала[1].

  •  

Коли на серці було бурхливо та радісно – описувала це в своїх персонажах. Вони ж і плакали, коли було сумно. Кожен новий день надихає, справа не лише в початковому задумі[1].

  •  

Напевне, для «Стожара» мені треба було достатньо подорослішати та посміливішати. Після того, як вийшла перша книга, кілька місяців я не могла прийти до тями. Ті часи були сповнені невимовної радості, презентацій та поїздок, а ще – навчання, яке Дамокловим мечем висіло в мене над головою, бо з новим заняттям я важко витягувала сесії та взагалі, здається, вкрай мало спала. То був час контрастів в житті – і чудових, і не надто[1].

  •  

Саме відсутність бар’єрів, притаманних реалістичним жанрам, дає мені найбільший приплив натхнення. Побуту й того, що відбувається за правилами, в реальному житті – хоч відбавляй, і писати про це мені не було тоді цікаво[1].

  •  

«Стожар» писався великими частинами протягом дев’яти місяців. Таких частин у книзі є п’ять. Переходи між ними теж потребували відпочинку та нових емоцій, поштовхів[1].

  •  

Фентезі – це цілковита свобода для автора. В цьому – його головна перевага. А ще – велика відповідальність, адже доводиться якісно описувати все, що навигадувала, щоб воно не виглядало по-дурному, захоплювало[1].

  •  

Якщо говорити про візуальну, естетичну складову, то мене, звісно ж, приваблюють атрибути, притаманні фентезі – магія, красиві краєвиди та споруди; можливість бути будівничим міст, які не могли б існувати насправді, та вигадником мов, звичаїв, обрядів, того ж таки побуту, відмінного від справжнього[1].

Примітки

[ред.]