Перейти до вмісту

Каретник Олена Василівна

Матеріал з Вікіцитат
Каретник Олена Василівна
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Олена Василівна Каретник (11 листопада 1967 року, Київ, УРСР) — українська кінорежисерка та сценаристка теле- та кінофільмів, пов'язаних із релігією. Створила близько 70-ти фільмів. Багаторазова лауреатка православних фестивалів «Покров» та «Хрест Апостола Андрія» (УПЦ).

Цитати

[ред.]
  •  

«Для сімейного кіно всі названі складові важливі, але, думаю, насамперед треба доторкнутися до душевних струн глядача.
Після перегляду стрічки фокус-групою, який ми проводили, одна вже літня жінка розповіла, що пригадала, як разом з мамою загортала горішки у фольгу, щоб прикрашати ялинку. І вона казала про це із тремтінням у голосі й з таким щастям!.. Саме на теплі емоції, які глядач відчуватиме під час перегляду, ми й розраховуємо. У цьому сенсі це унікальне кіно.

У сімейних фільмів є важлива місія – об’єднувати родини, робити людей уважнішими один до одного. Адже світ занадто жорстокий…
Стосовно перспективи розвитку сімейного кіно в Україні, я відчуваю великий запит у глядача на нього, але творцям, як правило, цей жанр здається примітивним. Сценаристи й режисери хочуть бути надоригінальними, незрозумілими, або навпаки, поверховими й комедійними. Ніша казкового доброго кіно, на жаль, напівпорожня.

Особисто я люблю красивий світ, де панує любов, де добро перемагає. Такі картини не завжди побачиш крізь власне вікно. Мабуть, мені не вистачає цієї казки в житті, тому я її вигадую». — про те, що найголовніше для сімейного кіно – тема, сюжет, подача, цінності в інтерв'ю VGL cinema Олена Каретник: Головний меседж фільму «Тільки диво» – Сім’я – це головне (18 липня 2019 року)

  •  

«Саме за принципом краси ми й підбирали акторів у фільм. Вони мали бути, по-перше, не «серіальними», по-друге, красивими й виразними. Коли до нашого художника по костюмах Айни Гассе почали приходити актори на примірку, вона, заздалегідь прочитавши сценарій, з першого погляду розуміла, хто з персонажів прийшов.

Усі актори у фільмі – професіонали з великої літери, навіть юні виконавці головних ролей уже мають досвід гри в дитячих театрах, студіях. В епізодах і масових сценах задіяні мешканці Івано-Франківської області, де відбувалися зйомки: їхні образи дуже натуральні. Мені взагалі хотілося, щоб глядач повірив усьому, що бачить на екрані. Принаймні на знімальному майданчику все було дуже по-справжньому. Не можу не згадати фінальну сцену, де юні актори Северин і Софія мали зіграти перший поцілунок. Ми хотіли зняти це з першого дубля, бо вони летіли в повітрі на підвісному мості, який тримали й розхитували два десятки постановників. Тобто сцена важка фізично, купа людей навколо… І наші герої так правдиво поцілувалися, що вся доросла група змахувала сльози від зворушливості моменту. Мабуть, усі згадали свій перший поцілунок…» — про співпрацю досвідчених і дебютантів у інтерв'ю VGL cinema Олена Каретник: Головний меседж фільму «Тільки диво» – Сім’я – це головне (18 липня 2019 року)

  •  

«Дякую, ми теж дуже раді цій нагороді. Вона тим більш цінна, що на цей фестиваль нас запросили самі організатори. Ми навіть не думали подаватися. Багато хто дізнався про наш фільм на Каннському кіноринку, де «Тільки Диво» був представлений. Тепер нас запрошують на фестивалі в Мексику, Бразилію, і це приємно. Також над розповсюдженням за кордоном працюють наші дистриб’ютори. Є вже домовленості з Індією, Китаєм, Іспанією, Італією, тобто сподіваємось, що й закордонний глядач подивиться й оцінить наш фільм». — про нагороду від Міжнародного кінофестивалю для дітей та юнацтва WonderFest за фільм «Тільки Диво» в інтерв'ю VGL cinema Олена Каретник, кінорежисер: Глядач ще побачить «Тільки Диво» у кінотеатрах України (25 травня 2020 року)

  •  

«У широкий прокат «Тільки Диво» вийшов разом із «Зоряними війнами» і через 3-4 дні додалося ще й «Скажене весілля-2», тобто була досить висока конкуренція. Проте наша цільова аудиторія подивилася й сприйняла фільм дуже добре й тепло. Згодом «1+1» і ТЕТ викупили права на показ в ефірі, тобто український глядач його побачив і в нас було багато схвальних відгуків, особливо від дітей. Безумовно, була й дуже різна критика. Чи варто на неї звертати увагу? Я помітила, що в Україні вона доволі упереджена й суб’єктивна.

Наприклад, наш одяг критикували здебільшого чоловіки, які навряд чи могли оцінити бантики та рюші. А потім протягом місяця наші костюми були виставлені в Національному заповіднику «Софія Київська». Подивитися на експозицію приходило багато людей, і вони постійно писали в книзі відгуків – яке дивовижне вбрання. Сподіваюсь, що взимку глядач ще побачить «Тільки Диво» у кінотеатрах України». — про те, як глядачі сприйняли фільм «Тільки Диво» у прокаті в інтерв'ю VGL cinema Олена Каретник, кінорежисер: Глядач ще побачить «Тільки Диво» у кінотеатрах України (25 травня 2020 року)

Примітки

[ред.]