Перейти до вмісту

Залужний Валерій Федорович

Матеріал з Вікіцитат
Залужний Валерій Федорович
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Валерій Федорович Залужний (нар. 1973) — український військовик, генерал, Головнокомандувач Збройних Сил України (з 27 липня 2021), член Ради національної безпеки і оборони України (з 28 липня 2021).

Цитати[ред.]

  •  

Ми повністю вже фактично розробили оті стандарти, за якими виконує завдання НАТО. Але цього замало. Для того, щоб ми стали НАТО, необхідне, на мою особисту думку, політичне рішення. Ми вже готові. Можемо так сказати[1].

  •  

Ми маємо розвиватися, тренуватися і готуватися у тому числі до наступальних дій, щоб бути готовими для того, щоб силовим шляхом звільнити нашу окуповану територію[2].

  •  

З 2014 року ми взагалі отримали інше покоління офіцерів. З 2014 року. Вони вже зараз командують батальйонами, деякі вже дійшли до рівня заступника командира бригади. Це значить, що років десь 3, 4, 5 років — «стеля» — у нас вже зовсім відношення зміниться. Тобто там йдуть інші люди[2].

  •  

Мені хотілося б, щоб звільнили наші окуповані території, щоб Крим і Донбас стали українськими, щоб там замайоріли наші прапори, щоб закінчилася війна[2].

Про Залужного[ред.]

  •  

Відставка Тарана (колишнього міністра оборони України Андрій Тарана – ред.) і призначення Олексія Резнікова, то я це сприймаю радше як позитивний крок до змін в тому, що відбувається в Міноборони. Плюс призначення головнокомандувачем ЗСУ Валерія Залужного – це також не те, що радше в плюс, а це тотальний плюс. Я спілкуюся з військовими, з солдатами, з офіцерами. У Залужного є неймовірний авторитет. І можу стверджувати також, що цей авторитет він має і у волонтерських колах. Для нас також не байдуже, хто здійснює безпосереднє керівництво військами. — січень 2022[3]

  Сергій Притула

Примітки[ред.]