Завітневич Олександр Михайлович

Матеріал з Вікіцитат
Завітневич Олександр Михайлович
Стаття у Вікіпедії

Завітневич Олександр Михайлович (19 квітня 1973, с. Осипівка, Вільшанський район, Кіровоградська область) — український політик, голова Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Голова Черкаської обласної організації партії «Слуга народу».

Цитати[ред.]

  •  

"Я почав працювати з командою президента вже давно. З'явився одним з перших, можливо, не як експерт у безпеці та обороні, але людина компетентна - у мене перша освіта військова, я військовий офіцер запасу і служив офіцером. А проблеми, які були в армії - частина їх залишилася і зараз. Тому, мабуть, і був такий вибір". — про входження до команди Володимира Зеленського в інтерв'ю ВВС News Україна Голова комітету нацбезпеки Завітневич: більше розведень військ до нормандської зустрічі не планується (15 листопада 2019 року)

  •  

"Це давня історія, ми знайомі дуже давно - ще коли вони грали у Запоріжжі, у 90-х. Так по життю вийшло, що і моя дружина навчалася з ним. Але ми ж працювали у різних сферах, у мене немає спільного бізнесу з президентом і ніколи не було. Ми товаришували з юності - я жив у багатьох містах і в мене багато друзів з дитинства: є військові, дипломати, вчителі і медики". — про одруження з однокласницею Володимира Зеленського в інтерв'ю ВВС News Україна Голова комітету нацбезпеки Завітневич: більше розведень військ до нормандської зустрічі не планується (15 листопада 2019 року)

  •  

"Швидке рішення, напевно, є, але воно дуже складне для Путіна. От і все. РФ не визнає, що вони присутні у конфлікті - але весь світ це знає. І у нашого президента є політична воля до миру. Якщо буде наказ військовим з обох сторін припинити застосовувати зброю, то це можна зробити за один день.

У нас є політична воля - побачимо, чи вона є у Путіна". — про можливості швидкого припинення війнии на Донбасі в інтерв'ю ВВС News Україна Голова комітету нацбезпеки Завітневич: більше розведень військ до нормандської зустрічі не планується (15 листопада 2019 року)

  •  

"О четвертій ранку прокинулася вся країна. Звісно, приїхали відразу на робоче місце до Верховної ради. А чи були готові… Знаєте, зараз казати "готові", то, мабуть, ні. Чи зовсім не готові? Також ні.

Ми були десь посередині. Не було прямо стовідсоткового підтвердження, виходячи з тієї інформації, яка була у нас в комітеті, і ніхто в неї до кінця не вірив. Навіть те, що ми знали в комітеті, вказувало на інші речі, і ми про це комунікували до війни. Орієнтири були на те, що агресор, Росія, чекає щоб у нас, в Україні всередині були якісь події і вона цим скористається.

Навіть просто якщо говорячи – в ХХІ столітті повноцінна війна із застосуванням всіх видів озброєння – мені здається, були одиниці, які чітко розуміли, що так це буде і готувалися конкретно до такого. Тому особисто я не вірив до кінця, що це дійсно відбудеться". — про початок повномасштабного російського вторгнення в інтерв'ю РБК-Україна лександр Завітневич: Половина російських генералів вже мала б застрелитися (27 червня 2022 року)

  •  

"Через волонтерів наші військові отримують також дрони та інші корисні речі для тієї ж розвідки, якими вже навчилися користуватися на рівні взводу або роти. Але є нюанс у законодавстві, не все Міноборони поки може закуповувати. Будемо це виправляти, про що й до повномасштабної війни говорили. Хоча і зараз вже багато чого спростили у плані постановки на озброєння.

Хочу подякувати нашим волонтерам, що завжди відгукуються на прохання і допомагають нашим військовим. Мені здається, волонтерство – це про наш народ, про українців, коли країна протягом доби-двох гуртується і допомагають всі, хто чим може". — про роль волонтернів у забезпеченні ЗСУ в інтерв'ю РБК-Україна лександр Завітневич: Половина російських генералів вже мала б застрелитися (27 червня 2022 року)

  •  

"Пріоритет – це нові, сучасні зразки озброєння. Навіть зараз ми порівнюємо умовно ще радянську гармату і те, що є у західного світу, – це небо і земля. Якщо підприємство, яке виробляло застаріле озброєння, втрачене, то будемо замінювати його українськими новими розробками чи виробляти у партнерстві з іноземними компаніями.

По деяких видах озброєння буде нелогічно у нас будувати завод. Наприклад, бойові літаки. При всій повазі до Повітряних сил, ми не зможемо виробляти винищувачі, тому що кількість, яка нам потрібна, вона не відповідає економічній формулі і доцільності. Так, може бути тут сервісний, інжиніринговий чи навчальний центр, але повноцінних виробництв – ні. Це тільки в партнерстві". — про пріоритети з відновлення ВПК в інтерв'ю РБК-Україна лександр Завітневич: Половина російських генералів вже мала б застрелитися (27 червня 2022 року)

Примітки[ред.]