Перейти до вмісту

Желіба Олександр Володимирович

Матеріал з Вікіцитат
Желіба Олександр Володимирович
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Олександр Володимирович Желіба (нар. 25 листопада 1975, Олексинці, Срібнянський район, Чернігівська область) — український геральдист, педагог, вікіпедист. Член Українського геральдичного товариства (1996). Кандидат педагогічних наук (2003). Автор комплектів символіки Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, Ніжинського агротехнічного інституту, Ніжинського медичного училища, Ніжинського району Чернігівської області, Яготинського району Київської області і його населених пунктів.

Цитати

[ред.]
  •  

У Вікіпедії, як на вітрині, — все перед очима. До того ж викладач може перевірити роботу студента. Ага, редагував такий-то, дивимося: у статті про історію села була така інформація, а після правок студента стало ось як. Видно еволюцію: що зроблено, коли працював, у які дні й навіть години. Тобто Вікіпедія дає змогу контролювати (в позитивному сенсі) як процес роботи, так і її кінцевий результат. Плюс іще й у тому, що це не є творення «в шухляду». Бо реферати написали — і що? В деяких випадках вони стають основою для курсових, але в більшості — просто накопичуються у викладача на столі, в столі, під столом[1].

  •  

Для когось це може бути першим досвідом громадської роботи за яку не платять, але яку все одно виконуєш радо. Творення статей Вікіпедії інколи може дещо боляче бити по юнацькому максималізму, адже тебе будь-хто може виправити, однак і це треба пережити. Відчуття спільноти, як на мене, приходить пізніше, коли людина вже починає трудитися більш усвідомлено. Буває також, що під час роботи з іншими колегами виникають конфлікти редагувань. Тоді ґрунтовніше починаєш спілкуватися, пізнавати інших людей, які працюють над цією темою. У тебе одне бачення, а в нього — інше, треба знайти аргументи, чітко їх подати. Це теж наука[1].

Примітки

[ред.]