Перейти до вмісту

Ервін Шредінгер

Матеріал з Вікіцитат
Ервін Шредінгер
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Е́рвін Ру́дольф Йо́зеф Алекса́ндер Шре́дінгер (нім. Erwin Rudolf Josef Alexander Schrödinger; 12 серпня 1887, Відень — 4 січня 1961, там же) — австрійський фізик-теоретик, один із творців квантової механіки. Лауреат Нобелівської премії з фізики (1933).

Цитати

[ред.]
  •  

Наука є гра, але гра не жартівлива, гра в добре заточені ножі... Якщо, наприклад, акуратно розрізати якусь картинку на тисячу шматочків і перемішати, а потім спробувати скласти її знову — це все одно що вирішити головоломку. У науці головоломку тобі задає не хто інший, як Господь. Він придумав і саму гру, і її правила, які до того ж ти можеш і не знати повністю. Тобі надається вгадати або визначити на свій страх відсутню половину правил.
... Результат залежить від того, наскільки кількість справжніх правил гри, навічно встановлених Господом, більше числа помилкових, породжених внаслідок твоєї нездатності пізнати істину; і якщо дане співвідношення перевищить певну межу, головоломка буде вирішена. Мабуть, в цьому і полягає весь азарт гри[1].

  •  

Я йду проти течії, але напрямок потоку зміниться[1].

  •  

Сьогодення — це єдина річ, яка не має кінця[1].

Примітки

[ред.]