Перейти до вмісту

Дудук

Матеріал з Вікіцитат
Вікіпедія
Вікіпедія
Дивіться у Вікіпедії:
Вірменський дудук

Дудук (тур. düdük, вірм. դուդուկ) — язичковий дерев'яний духовий музичний інструмент з подвійною тростиною. Має вигляд трубки з 9-ма ігровими отворами. Поширений серед народів Кавказу. 2005 року музика вірменського дудука була визнана шедевром Всесвітньої нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

Цитати

[ред.]
  •  

Взагалі-то дудук є вірменським народним інструментом. Але побутував він і на теренах сучасної України — зокрема серед кримських татар. У етнічному інструментальному кавері на пісню Джамали «1944», з якою вона перемогла на «Євробаченні», дудук немовби втілює у своєму звучанні увесь біль кримськотатарського народу[1]. — Зі статті «Від бандури до цимбал. Короткий путівник українськими народними інструментами» (2017)

  — Марічка Паплаускайте
  •  

Традиційно дудук виготовляють з абрикосового дерева через його характерну здатність резонувати. Як стверджують фахівці, такий дудук відрізняється від інших м’яким звучанням, більше схожим на людський голос.
В 2005 році музика вірменського дудука була визнана шедевром Всесвітньої нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО[1]. — Зі статті «Від бандури до цимбал. Короткий путівник українськими народними інструментами» (2017)

  — Марічка Паплаускайте
  •  

Дудук — майже магічний інструмент. Його люблять за довгі й приємні медитативні мелодії. Хоча якщо у вірмен дудук — це здебільшого саме сумні, траурні композиції, то кримські татари грають на ньому і веселі й танцювальні мелодії. Останніми роками ми в ансамблі розвиваємо татарську тему, розширюючи родину інструментів. Дудук займає серед них чи не головне місце[1]. — Зі статті «Від бандури до цимбал. Короткий путівник українськими народними інструментами» (2017)

  — Ігор Курков

Примітки

[ред.]