Перейти до вмісту

Джулія Гіллард

Матеріал з Вікіцитат
Джулія Гіллард
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Джулія Ейлін Гіллард (англ. Julia Eileen Gillard) (29 вересня 1961), Баррі, Долина Гламорган, Уельс, Велика Британія) — австралійський політик, 27-й прем'єр-міністр Австралії та лідер лейбористської партії Австралії, перша та єдина жінка на цих посадах. З 2007 по 2010 роки Джулія Гіллард була заступником лідера на той час правлячої лейбористської партії та відповідно займала посаду віце-прем'єр-міністра Австралії, суміщаючи її з посадами: міністра освіти, міністра зайнятості й виробничих відносин та міністра соціального захисту.

Родина Гіллард емігрувала до Австралії в 1966 році та оселилася в столиці штату Південної Австралії Аделаїді.

Цитати

[ред.]
  •  

«Мої дорогі співвітчизники! Кінець світу дійсно наступає. Схоже, що календар індійців майя виявився точним». — про кінець світу в 2012 році у відео-зверненні до громадян Австралії на YouTube Прем'єр Австралії вірить у кінець світу, а Литвин його скасовує (6 грудня 2012 року)

  •  

«Не важливо, яким буде останній удар. Чи то будуть зомбі, які пожирають мозок, чи навала пекельних демонів з пекла або остаточний тріумф корейської поп-музики, в одному ви завжди можете бути впевнені: я завжди буду з вами. До самого кінця». — про те, що незважаючи на відсутність будь-яких наукових підтверджень може настати швидкий апокаліпсис у відео-зверненні до громадян Австралії на YouTube Прем'єр Австралії вірить у кінець світу, а Литвин його скасовує (6 грудня 2012 року)

  •  

«Зі мною все гаразд. Я намагалася зробити крок, але підбор застряг у землі. На відміну від чоловіків, які носять взуття на плоскій підошві, для нас загроза падіння більш актуальна!» — про те, що впала на траву під час відвідування могили Магатми Ганді, коли її підбор застряг у землі Прем'єр-міністр Австралії впала на траву через підбори. ВІДЕО (18 жовтня 2012 року)

  •  

«...якщо він хоче дізнатися, як виглядає женоненавісництво в сучасній Австралії, йому потрібно просто дивитися в дзеркало». — з промови в австралійському парламенті в якій широко засуджувала лідера опозиції Тоні Еббота за жіноче навісництво В Австралії розширили термін "жіноненавісництво" (22 жовтня 2012 року)

  •  

«Однак зміна клімату завдає шкоди здоров’ю саме зараз. Наприклад, у сезон мусонів 2020 року в Бангладеш вода затопила чверть території країни. Було пошкоджено понад 1,3 млн. будинків, загинули сотні людей. Підвищення рівня моря, спричинене зміною клімату, робить такі явища частішими в країнах, що низько розташовані, таких як Бангладеш. Це також призведе до ризику повеней аналогічного масштабу для більшої кількості місць у всьому світі.

Сильні повені не лише руйнують будинки. Вони призводять до того, що неочищені стічні води потрапляють на вулиці та забруднюють питну воду, розповсюджуючи інфекцію. Вони також знищують посіви, що призводить до недоїдання. А підвищення рівня моря робить питну воду солонішою, що збільшує ризик високого кров’яного тиску, прееклампсії та передчасних пологів». — про наслідки зміни клімату в колонці Project Syndicate Час грає проти нас. Що потрібно зробити людству, щоб вижити (4 листопада 2021 року)

  •  

«Багато наслідків глобального потепління для нашого здоров’я ще повністю не вивчені. Однак його вплив стає дедалі очевиднішим у міру того, як зміни в нашому довкіллі стають дедалі драматичнішими». — про негативні наслідки глобального потепління в колонці Project Syndicate Час грає проти нас. Що потрібно зробити людству, щоб вижити (4 листопада 2021 року)

  •  

«Світ гостро потребує глобальної стратегії для того, щоб у найближчі десятиліття звести до мінімуму захворюваність та смертність, пов’язані з кліматом. Як і у випадку з пандемією COVID-19, розробка ефективних рішень вимагатиме від урядів співпраці з науковцями. Частина будь-якого ефективного підходу буде спрямована на обмеження потепління в майбутньому, а частина — на адаптацію до спекотнішого клімату. Але обидва імперативи повинні виконуватися так, щоб захистити чи навіть покращити громадське здоров’я». — про вироблення глобальної стратегії для зведення до мінімуму захворюваності внаслідок глобального потепління в колонці Project Syndicate Час грає проти нас. Що потрібно зробити людству, щоб вижити (4 листопада 2021 року)

  •  

«На щастя, скорочення викидів може мати прямий позитивний вплив на здоров’я людини. Наприклад, глобальний перехід від викопного палива до відновлюваних джерел енергії може призвести до збільшення середньої тривалості життя в усьому світі як мінімум на один рік. Аналогічно, широкомасштабне впровадження дієт, багатих на овочі та з низьким вмістом м’яса, знизить викиди парникових газів та ризики серцевих захворювань, раку та недоумства.

Та хоча скорочення викидів зменшить шкоду в майбутньому, воно не усуне загрози здоров’ю, які вже спричинені десятиліттями глобального потепління. У нас немає іншого вибору, окрім як пристосуватися до життя на більш теплій планеті. Наприклад, у відповідь на загрозу повеней багато, що зростає, багато прибережних громад, зокрема в Кенії, США та В'єтнамі, висаджують мангрові ліси. Мангрові зарості можуть рости в солоній воді, і вони забезпечують певний захист від повеней. Вони також сприяють біорізноманіттю та можуть підтримувати рибальство та плавучі городи». — про профілактику наслідків від глобального потепління в колонці Project Syndicate Час грає проти нас. Що потрібно зробити людству, щоб вижити (4 листопада 2021 року)

  •  

«Зараз завдання полягає в тому, щоб розробити низку новаторських рішень, за допомогою яких люди в усьому світі зможуть вирішити, як найкраще захистити себе та свої спільноти. Відповідальність за лікування неминучих симптомів більш гарячої планети та надання допомоги населенню в адаптації лежить на місцевих органах влади, але нам також необхідний такий рівень міжнародної координації та нового покоління знань, який може бути забезпечений лише узгодженою глобальною стратегією в галузі клімату та охорони здоров’я». — про вироблення засобів для збереження людства від кліматичних змін у колонці Project Syndicate Час грає проти нас. Що потрібно зробити людству, щоб вижити (4 листопада 2021 року)

Примітки

[ред.]