Перейти до вмісту

Девід Леммі

Матеріал з Вікіцитат
Девід Леммі
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Девід Ліндон Леммі (19 липня 1972) — британський юрист та політик-лейборист, який з 2024 року обіймає посаду міністра закордонних справ. Член парламенту Сполученого Королівства від Тоттенгема з 2000 року. Був міністром при Тоні Блері та Ґордоні Брауні, востаннє, до повернення лейбористів до влади, державним міністром у справах вищої освіти в уряді Брауна. З 2020 по 2021 рік обіймав посаду тіньового міністра юстиції, а з листопада 2021 року — тіньового міністра закордонних справ, Співдружності та розвитку в тіньовому кабінеті міністрів Кіра Стармера.

Цитати

[ред.]
  •  

«Абсолютно нічого. Велика Британія завжди була в авангарді підтримки України, а останні 2,5 року ця підтримка була двопартійною. Ось чому новий прем’єр Кір Стармер подорожував до України. Я також був в Україні кілька місяців тому, перед виборами.

Ми чітко заявляємо, що підтримуємо перемогу України у війні. І ми надамо вам фінансову, військову та гуманітарну допомогу, необхідну для вашого успіху в цій боротьбі, для протистояння новому фашистському імперіалізму Владіміра Путіна та російській агресії. Саме тому у перші ж вихідні на посаді міністра я відвідав Польщу та Швецію – країни, які дійсно розуміють, що таке російська агресія. Для мене також було важливо зустрітися в Бучі з сім'ями, які втратили своїх близьких, поспілкуватися зі звичайними громадянами, які борються з агресією. Найближчими днями я знову приїду в Україну, щоб продемонструвати свою солідарність». — про те, що як і за роки правління консерваторів уряд Великої Британії був лідером у підтримці України так і за приходу нової влади уряду лейбористів у інтерв'ю "Європейській правді" на полях саміту НАТО Про Storm Shadow по Росії, допомогу ЗСУ та неприйнятні ідеї Путіна: Інтерв’ю нового очільника МЗС Британії (12 липня 2024 року)

  •  

«Так, і це не просто слова. Це дії! Ми вже ухвалили рішення виділити фінансування для України у розмірі 3 мільярдів фунтів стерлінгів, тобто понад 3,5 млрд євро не лише цьогоріч, а й щороку до 2030 року, і далі – так довго, як це буде потрібно. Це внесок британського уряду та британського народу у вашу боротьбу». — про те, що політика та підходи Великої Британії щодо України будуть збережені в інтерв'ю "Європейській правді" на полях саміту НАТО Про Storm Shadow по Росії, допомогу ЗСУ та неприйнятні ідеї Путіна: Інтерв’ю нового очільника МЗС Британії (12 липня 2024 року)

  •  

«Міжнародне право дає вам право на самооборону. Отже, це має визначити Україна. Ми під час цього саміту НАТО обговорювали також оперативні деталі з міністром Кулебою і президентом Зеленським, але ці розмови мають лишатися непублічними. Путіну не варто знати про наші наміри. Але ви праві: для того щоби бути здатною до самозахисту, Україна потребує новітнього озброєння. Також важливим є те, що Велика Британія часто була лідером у дискусіях серед союзників». — про дозволи завдавати ударів по російській території в інтерв'ю "Європейській правді" на полях саміту НАТО Про Storm Shadow по Росії, допомогу ЗСУ та неприйнятні ідеї Путіна: Інтерв’ю нового очільника МЗС Британії (12 липня 2024 року)

  •  

«Я не коментуватиму рішення США; а що стосується Великої Британії, то ми в останні дні обговорювали це з президентом Зеленським, і ми взяли на себе зобов'язання проаналізувати, зважити деякі ідеї. Але я не буду вдаватися в оперативні рішення, і для цього є дуже серйозні причини». — про те, що США обмежують використання своєї зброї в РФ лише прикордонними регіонами в інтерв'ю "Європейській правді" на полях саміту НАТО Про Storm Shadow по Росії, допомогу ЗСУ та неприйнятні ідеї Путіна: Інтерв’ю нового очільника МЗС Британії (12 липня 2024 року)

  •  

«Я не хочу говоритиму про інших союзників, але маю визнати те, що дуже гостро прозвучало тут, на саміті, під час дискусії щодо винищувачів F-16. Зараз ці винищувачі у вас вже є, але якби ви отримали їх рік тому, коли ви про них просили – Україна вже просунулася би набагато далі. Вчасне надання правильного озброєння є дійсно дуже важливим. Війна і агресія, яку розпочала Росія, жорстокі. Але це європейська війна. Україна воює від імені Європи! Путін становить системний ризик для європейської безпеки, тому має бути непохитна підтримка України з боку всього Альянсу.

Бо якщо ми дозволимо диктаторам і авторитарним лідерам вторгатися до своїх менших сусідів, і якщо Путін виграє цю битву, то, боюся, під загрозою опиниться безпека усієї світової спільноти». — про те, що союзники бояться та чи не боїться Британія відповіді Росії в інтерв'ю "Європейській правді" на полях саміту НАТО Про Storm Shadow по Росії, допомогу ЗСУ та неприйнятні ідеї Путіна: Інтерв’ю нового очільника МЗС Британії (12 липня 2024 року)

  •  

«Ми не знаємо, коли закінчиться війна. Війна закінчиться тоді, коли піде Путін, і я не хочу робити прогнози щодо того, коли це станеться. Але я чув промову Путіна кілька тижнів тому, і те, що він пропонує в якості миру – це капітуляція України.

Я розумію, що зараз відбувається кривава боротьба за майбутнє України. Можу лише повторити, що Сполучене Королівство та інші члени НАТО підтримують Україну в цій боротьбі. Але ця війна, на жаль, триватиме ще багато місяців.

Формулювання, яке затвердив Альянс щодо вашого членства, – це те формулювання, якого ми будемо дотримуватися. Ваш шлях до НАТО – це незворотний шлях». — про членство України в НАТО в інтерв'ю "Європейській правді" на полях саміту НАТО Про Storm Shadow по Росії, допомогу ЗСУ та неприйнятні ідеї Путіна: Інтерв’ю нового очільника МЗС Британії (12 липня 2024 року)

Примітки

[ред.]