Герт Антсу

Матеріал з Вікіцитат
Герт Антсу
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Ґерт Антсу (ест. Gert Antsu, * 20 жовтня 1974, Пярну) — естонський дипломат. Надзвичайний і Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні (2016—2019). Директор Естонського Центру Східного партнерства у 2019–2021 роках.

Цитати[ред.]

  •  

Для малих держав, таких як Естонія, важливе міжнародне право. Агресія та напад на сусідню державу — це абсолютно неприйнятно[1].

  •  

Євросоюз зміг консолідуватися і підтримати Україну, навіть у військовому плані. Я маю на увазі, що ЄС насправді не був військовим блоком до того. Це те, чому ми можемо радіти. У Євросоюзу немає іншого вибору, як діяти, бо російська агресія це найбільша геополітична криза за останні пів століття[1].

  •  

Після лютого 2022 року життя для нас, естонців, теж змінилося. І підтримувати Україну, забезпечувати її перемогу у війні — це справді найважливіша річ у зовнішній політиці Естонії[1].

  •  

Після російського вторгнення в Україну ми бачимо, що це те, що насправді змінило політику ЄС, який не був дуже сильним безпековим гравцем. А тепер став ним. У цій зміні політики вже є більше м’язів[1].

  •  

Українська перемога означає поразку росії. Водночас необхідно, щоб у майбутньому росія не змогла знову напасти. росію потрібно вважати державою, що зазнала програшу в Україні[1].

Примітки[ред.]