Гертруда Белл

Матеріал з Вікіцитат
Гертруда Белл
Файл:BellK 218 Gertrude Bell in Iraq in 1909 age 41.jpg, Gertrude Bell - Al-Alam, V2, P 115.jpg
Гетруда Белл на археологічних розкопках в Іраку
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Гертруда Маргарет Лотіан Белл англ. Gertrude Margaret Lowthian Bell; нар.14 липня 1868 — пом.12 липня 1926) — англійська письменниця, мандрівниця, шпигунка, археологиня та картографка. Завдяки численним подорожам Великою Сирією, Месопотамією, Малою Азією і Аравією стала впливовою політичною діячкою Британської імперії.

Цитати[ред.]

  •  

Сьогоднішній ранок я провела дуже продуктивно — проклала південний кордон Іраку

  •  

Який же цей світ великий і прекрасний! І я, така маленька, з нахабним наміром здолати половину цього світу й самовпевненими спробами виміряти речі, для яких навіть не може існувати критеріїв виміру

  •  

Іслам - найбільша республіка у світі: усередині віри нема ні класів, ні рас. Я починаю потроху розуміти, що означає цивілізація великого Східного міста - як там живуть, що думають. І я знайшла з ними спільну мову.

  •  

Раса, культура, мистецтво, релігія - виберіть будь-яке поняття у будь-яку мить історії і ви побачите, що його коріння - в Азії. Сподіваюся, настане день, коли Схід знову стане сильним і розвине власну цивілізацію замість імітування нашої, і тоді, можливо, він навчить нас речей, які ми колись узяли в нього, але тепер забули, що є величезною для нас утратою.

  •  

Найбезпечніший план дій у пустелі - зробити так, щоб усі знали, що ти родом із багатої, поважної сім'ї

Про неї[ред.]

  •  

Гертруда Белл здавалася мені схожою на героїнь Леслі Бланш, які несли у світ свої романтичні ідеї. Лише уявіть: жінка в елегантному вбранні з мусліну й мережив, з численними нижніми спідницями, під якими схований... пістолет, пристебнутий до гомілки; похідний столик, укритий накрохмаленою скатертиною, дороге столове срібло і... набої, загорнуті в білі панчохи й сховані в носаки її дорожніх черевиків. Вона не була феміністкою, не жадала й не потребувала особливого до себе ставлення. Як Маргарет Тетчер - любіть її чи зневажайте - вона сприймала світ таким, яким він є. Єдиний нюанс - усе це відбувалось у 80-і роки ХІХ століття, коли серед жінок лише одиниці мали освіту чи шанс проявити себе деінде, крім домашнього господарства.

  — Джорджина Говелл

Джерела[ред.]

  • Гендер в деталях
  • Королева пустелі. Одна жінка здатна змінити хід історії [Текст]: [роман] / Джорджина Говелл; пер. з англ. Тетяна Коробкова та Ілона Вінничук. - Київ: Наш Формат, 2016. - 455 с.