Перейти до вмісту

Генрі Гацліт

Матеріал з Вікіцитат
Генрі Гацліт
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Генрі Гацліт (англ. Henry Hazlitt; 1894—1993) — американський економіст та журналіст.

Цитати[ред.]

  •  

Міждержавна допомога сприяє етатизму, централізованому плануванню, соціалізму, залежності, злиденності, неефективності та марнотратству. Вона продовжує бідність, яку мала б усувати. Добровільні інвестиції в приватні підприємства, з ішного боку, сприяють капіталізму, виробництву, незалежності та відповідальності.

  •  

Економіка більше, ніж будь-яка інша з відомих людині наук, схильна перебувати під впливом помилок. І це не випадково. У ній, як і у всіх інших дисциплінах, є свої складнощі, але їх багатократно підсилює фактор, несуттєвий, скажімо, для фізики, математики чи медицини. Це переслідування корисливих цілей.

  •  

Все вчення Карла Маркса можна висловити одним реченням: ненавидь заможнішого за тебе. За жодних умов, ніколи не визнавай досягнення успіху власними зусиллями, завдяки користі, яку він зробив суспільству. Завжди пояснюй успіх експлуатацією, шахрайством, більш або менш відкритим пограбунком інших.
Ніколи та за жодних обставин не визнавай, що власна невдача може бути через власну слабкість, або що невдача будь-кого може бути через власні вади — лінощі, некомпетентність, необачність або тупість. Ніколи не вір у чесність та незаангажованість тих, хто з тобою не згоден.
Ця ненависть є суттю Марксизму. Це його рушійна сила. Можна відкинути діалектичний матеріалізм, Гегелівський підхід, технічний жаргон, «науковий» аналіз, та мільйони пафосних слів, і все одно залишиться ядро: непереборна ненависть та заздрість, які є основою решти. — Freeman, 1966 Vol. 16, No. 2, p. 9. [1]