Гейдар Алієв

Матеріал з Вікіцитат
Гейдар Алієв
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Гейдар Алірза огли Алієв (азерб. Heydər Əlirza oğlu Əliyev; 1923-2003) - радянський і азербайджанський державний, партійний і політичний діяч. Президент Азербайджану з 1993 по 2003 роки. Батько чинного президента Азербайджану Ільхама Алієва.

Цитати[ред.]

  •  

Я вважаю, що були можливості для політичного врегулювання питання, були можливості тут для діалогу з народом, але вони не були використані, і в ніч з 19-го на 20-е до Баку були введені великі контингенти Радянської Армії і військ МВС СРСР. До чого це призвело, до яких трагічних наслідків це призвело, тепер уже добре нам відомо.[1]З промови Г. Алієва на прес-конференції в постійному представництві Азербайджанської РСР у Москві (нині - посольство Азербайджану) в зв'язку з трагічними подіями в Баку, 21 січня 1990.

  •  

Для кожної людини національна приналежність є джерелом гордості. Я завжди пишався і сьогодні пишаюся тим, що я азербайджанець. [2][3]З промови Г. Алієва на I З'їзді азербайджанців світу, 10 листопада 2001.

  •  

Я, в принципі, був переконаним комуністом. Коли Радянський Союз став хитатися, я пам’ятаю, що деякі особи, які день і ніч служили комуністичній партії, Радянському Союзові, почали критикувати недоліки... Я таких людей не поважаю [4]З інтерв’ю радіо «Свобода», 1999.

Про нього[ред.]

  •  

Він був особистістю-епохою в історії Азербайджану. Слід зазначити, що його внесок у світову дипломатію, культуру, розвиток глобальних конструктивних процесів є неоціненними. Його внесок у розвиток українсько-азербайджанських відносин є важливим не лише тим, що він, як Президент уже незалежного Азербайджану, заклав основи міждержавного діалогу, а й тим, що залишив слід у житті багатьох українців, посприявши реалізації їхньої місії в українсько-азербайджанських відносинах. Крім того, навіть у радянський період він був насамперед азербайджанцем, піклуючись, наскільки це можливо, про свій народ [5]

  Павло Мовчан

Примітки[ред.]

Шаблон:Президенти Азербайджану