Перейти до вмісту

Ганс Ріхтер (художник)

Матеріал з Вікіцитат
Ганс Ріхтер
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Ганс Рі́хтер (нім. Hans Richter, 6.4.1888 — 1.2.1976) — німецький художник, графік, кінорежисер-авангардист, продюсер та теоретик кіно.

Цитати[ред.]

  • Ви, сьогоднішні вороги, завтра будете друзями кі­номистецтва. Ви — надія кіно. Ви усі повинні на­вчитися ще сильніше, ніж робили це досі, зневажати погане кіно. Ви повинні навчитися любити кіно як мистецтво.
  • Середня кінопродукція неминуче виходить із смаків і капризів широкої публіки. Художник-оди­нак, що йде за своїм натхненням, за самою своєю творчою природою прагне звільнитися від цієї ти­ранії, керуючись власними поглядами та ідея­ми. Незалежність дає йому можливість задовольняти бажання іншої частини публіки, що нетерпляче чекає побачити те, чого вона ще не знає.
  • Інтелектуальна револю­ція, учинена такими людьми, як Фрейд, Пікассо і Ейнштейн, такі слова, як атомна енергія, соціалізм, екзистенціалізм, насправді відповідають таким же глибоким змінам і в нашій уяві і в завтрашньому дні психології мистецтва, науки, соціології і філософії. Усе це краще, ніж будь-що інше, дає уявлення про ті безмежні можливо­сті пошуків, які ще залишаються невикористаними.

Джерела[ред.]

  • Г. Аристарко. История теорий кино = Storia delle teorishe del film. — М.: Искусство, 1966. — С. 51.(рос.)