Перейти до вмісту

Вікіцитати:Чим не є Вікіцитати

Матеріал з Вікіцитат

Сторінка Вікіцитати:Правила описує головні принципи проекту. На цій сторінці подано список того, чим не є Вікіцитати:

Вікіцитати не енциклопедія

[ред.]

Вікіцитати — це не те ж саме, що і братній проект Вікіпедія. Не потрібно детально описувати життєпис авторів чи докладно розкривати певні поняття. У статтях вітаються короткі в одне-два речення вступи, для визначення теми, що об'єднує цитати, якими наповненна стаття.

Вікіцитати не словник

[ред.]

Вікіцитати також і не місце для словникових визначень, для цього призначений Вікісловник. Цитати можуть бути підібрані з певної теми, наприклад Любов, але не за будь-яким випадковим словом (клавіатура).

Вікіцитати не підручник

[ред.]

Вікіцитати не сховище інформації, призначеної для підручників і різних посібників. Дивіться Вікіпідручник.

Вікіцитати не бібліотека

[ред.]

Вікіцитати не місце для зібрання різних суспільно доступних документів, таких як початкові коди програм, історичні документи, листи, закони, повні версії літературних творів.

  • Відомі історично значимі виступи можуть бути додані у відповідний розділ у Вікіджерелах.
  • Книги, які стали суспільним надбанням, можна в повному об'ємі розмістити у Вікіджерелах або в проекті Вікіпідручник.
  • Зображення, звукові файли та інші види публічно доступних даних приймаються на Wikimedia Commons.

Вікіцитати не особистий блог або веб-сайт

[ред.]

На особистій сторінці користувач може вільно розміщувати інформацію, що є для нього корисною. Водночас, не треба перетворювати свою сторінку користувача на блог чи особистий щоденник.

Вікіцитати не місце для розміщення власних цитат

[ред.]

Вікіцитати не місце для розміщення власних цитат, цитат друзів і т. д. Незначимі цитати не відповідають правилам і їх буде вилучено.

Вікіцитати не колекція посилань

[ред.]

Посилання на веб-сторінки, книги та інші ресурси, що містять цитати за певними темами, можуть знаходитися у статті, але цими списками не треба зловживати. Просимо Вас керуватись здоровим глуздом.

Вікіцитати не місце для дискусій і пропаганди

[ред.]

Статті та сторінки обговорення повинні стосуватися тільки їх об'єктивного вмісту. Варто уникати будь-яких різких суб'єктивних тверджень і пропаганди, особливо стосовно живих людей, адже це може ображати їхню честь і гідність. Статті, що стосуються гострих (наприклад, політичних) тем, не можуть бути висвітлені тільки з однієї точки зору, а бути нейтральними, представляючи різні погляди.

Вікіцитати не збірник усіх можливих текстів і висловів

[ред.]

Цитата повинна бути нетривіальною (для поточних важливих виступів чи інтерв'ю існують Вікіновини), не занадто довгою (повні тексти вільних творів доступні у проекті Вікіджерела), змістовною та з указаним джерелом (див. також Вікіцитати:Правила).

Вікіцитати не колекція рекламних оголошень

[ред.]

Незважаючи на те, що для рекламних слоганів тут відведено окреме місце, в Вікіцитатах заборонена незатребувана реклама (спам) будь-якого типу. Користувачі, що систематично розміщують посилання на комерційні чи інші сайти, після низки попереджень можуть бути заблоковані від редагування Вікіцитат.

Вікіцитати не конспект

[ред.]

У Вікіцитатах збираються цитати, а не конспектуються основні думки твору. Якщо сторінка Вікіцитат дає повне уявлення про твір, це добре, але це не повинно бути самоціллю. Повний конспект сюжету ви можете помістити у Вікіпедію, у секцію «Сюжет» статті про твір.

Див. також

[ред.]