Від дірявих кедів до мільйонів доларів. Неймовірна історія Слави Медведенка

Матеріал з Вікіцитат

Від дірявих кедів до мільйонів доларів. Неймовірна історія Слави Медведенка  — біографічна книга відомого українського баскетболіста Станіслава Медведенка, яку написав спортивний журналіст Максим Гайовий.

Цитати з книги[ред.]

  •  

Зараз батьки талановитих дітей час від часу запитують у мене щось на зразок «Як вам мій хлопчик?». На старті я часто відповідаю те саме: що професійний спорт, зокрема баскетбол, — це передусім працьовитість самого спортсмена. Проте після цього я завжди зауважую, що не менш важливо, наскільки вони, батьки, готові посприяти своїй дитині, створивши потрібні умови. Щоб дитина могла ходити і тренуватися в хорошому залі, як слід харчуватися, не мусити переривати тренувальний процес заради умовної картоплі в селі[1]! — Як виростити баскетболіста

  •  

Коли я грав у НБА, нам усім перед матчами видавали папірці, у яких детально описувалися характеристики опонентів. Це було шоком для мене, проте я так намагався аналізувати суперників ще на початку кар’єри в Україні. Я дивився на команду до гри й оцінював їх, кажучи собі: «Так, Слава, цей за тобою на периметр не піде, цього варто обіграти на веденні, тут варто просто кинути двоочковий» — чи щось схоже. Завжди треба розуміти, хто тобі протистоїть. Вважаю, що тільки за рахунок цього я і грав усю кар’єру[2]. — Про підготовку до матчів

  •  

...Саме через такі історії в американців такий сильний баскетбол. Їхні хлопці готові на все заради шансу, і вони не шкодують ні себе, ні конкурентів. У погоні за успіхом готові жертвувати всім навіть заради простої можливості показати себе. Усі у США це розуміють. Інколи це нездорова конкуренція, але вона рухає їх уперед[3].

  •  

Те, що всі сприймали мене саме як конкурента, також було для мене поганими новинами і, можливо, становило не меншу проблему, ніж незнання мови... У попередніх командах ми часто проводили час разом, багато спілкувалися поза паркетом, дружили родинами. А тут я приходжу в роздягальню – і розумію, що дружити зі мною ніхто і не збирається, що я для всіх лише конкурент за місце під сонцем[3].

  •  

Я був молодий і, як уже сказав, кайфував від процесу. Але більшість інших гравців мало хвилювало щось таке, як насолода баскетболом. Вони мали родини, по двоє-троє дітей, і мали якнайкраще про них подбати. Такі гравці прямо мені казали: «Друже, ти ще нічого не показав, ти тут ніхто, без образ»[4].

Цитати про книгу[ред.]

  •  

Як можна грати в баскетбол, коли кеди настільки продерті, що шкарпетки виглядають через дірки? Як почувається молодий хлопець, який виїжджає з пострадянської України до балтійської країни і бачить взагалі інший світ? На що юний баскетболіст готовий витрачати свої перші гроші у «лихі 90-ті»? Як хлопець з Троєщини може стати дворазовим чемпіоном НБА та грати з легендарними Кобі Браянтом чи Шакілом О’ Нілом?
«Від дірявих кедів до мільйонів доларів...» – це не лише спогади про одну баскетбольну кар’єру Слави Медведенка. Це залаштунки усього баскетбольного світу: від українських клубів, де стає нормою залишати гравців без грошей, до НБА, де є свої закони та неприємності.[5].

  — Ольга Модіна
  •  

Ця книга про принципи та моральні якості, взаєморозуміння з тренером, протистояння між поколіннями гравців, боротьбу за місце під сонцем – як на початку кар'єри, так і після її завершення. А ще це важливі питання – як популяризувати баскетбол, як захищати гравців, як надихати дітей[5].

  — Ольга Модіна
  •  

Я знаю Славу Медведенка вже давно. Ми не просто колеги — ми друзі, тому мені вдвічі приємніше, що з виходом книги у людей з'явиться можливість дізнатися про нього більше. Я далеко не завжди згоден зі Славою. Але за це я і ціную його — у нього завжди є своя думка. Насправді ця книга про дуже впертого й амбітного спортсмена[6].

  — Андрій Лебедєв, колишній баскетболіст БК «Київ» та національної збірної, генеральний менеджер збірної України

Примітки[ред.]

Джерела[ред.]

  • Максим Гайовий. Від дірявих кедів до мільйонів доларів. Неймовірна історія Слави Медведенка. — Київ: Наш Формат, 2020. — 160 с. — ISBN 978-617-7866-23-6