Перейти до вмісту

Ворошилов Климент Єфремович

Матеріал з Вікіцитат
Климент Ворошилов
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Климент Єфремович Ворошилов (рос. Климент Ефремович Ворошилов; 1881–1969) — російський радянський військовик, державний і партійний діяч. Упродовж 1934–1940 років — нарком оборони СРСР.

Цитати[ред.]

  •  

Якщо ворог нападе на Радянську Україну, на радянську Росію чи на іншу частину Союзу, ми не тільки не впустимо ворога в межі нашої Батьківщини, а будемо бити його на тій території, звідки він прийшов.[1]

 

Если враг нападет на Советскую Украину, на Советскую Белоруссию или на другую часть Союза, мы не только не пустим врага в пределы нашей Родины, но будем бить его на той территории, откуда он пришел.

  — з промови на мітингу в Києві 16 вересня 1936
  •  

Я щасливий, що отримав свій перший робочий гарт у середовищі донбаських пролетарів, брав участь у трьох революціях, бачив і слухав великого Леніна, був особисто знайомий з ним і виконував його доручення, захищав нашу Батьківщину від білогвардійщини та іноземної інтервенції в початковий період Радянської влади, від гітлерівської навали в суворі роки Великої Вітчизняної війни, був і є учасником бурхливого соціалістичного, комуністичного будівництва.[2]

 

Я счастлив тем, что получил свою первую рабочую закалку в среде донбасских пролетариев, участвовал в трех революциях, видел и слышал великого Ленина, был лично знаком с ним и выполнял его поручения, защищал нашу Родину от белогвардейщины и иностранной интервенции в начальный период Советской власти, от гитлеровского нашествия в суровые годы Великой Отечественной войны, был и являюсь участником бурного социалистического, коммунистического строительства.

  — з передмови до книги «Рассказы о жизни. (Воспоминания)» (1968)

Примітки[ред.]

  1. Энциклопедический словарь крылатых слов и выражений. Архів оригіналу за 2015-01-29. Процитовано 2015-01-29.
  2. Будённый, Семен Михайлович. Пройдённый путь. Архів оригіналу за 2015-01-29. Процитовано 2015-01-29.