Перейти до вмісту

Білоруси

Матеріал з Вікіцитат
(Перенаправлено з Білорус)
Вікіпедія
Вікіпедія
Дивіться у Вікіпедії:
Національний одяг білорусів

Білору́си (біл. беларусы) — східнослов'янський народ, який переважно проживає на території сучасної Білорусі.

Цитати

[ред.]
  •  

Білорус-католик чи білорус-православний повинні пам'ятати, що в них одна Батьківщина — Білорусь, одна мова рідна — білоруська, одні звичаї й обичаї, які віддавна передають з покоління в покоління.

 

Беларус-католік ці беларус-праваслаўны павінны тое помніць, што ў іх адна Бацькаўшчына – Беларусь, адна мова родная – беларуская, адны звычаі і абычаі, адвеку перадаваныя з пакалення ў пакаленне.

  Янка Купала, стаття 1914 року Вера і нацыянальнасць // Збор твораў: у 9 т. Т. 8: Артыкулы, нататкі, выступленні, калектыўныя творы. – Мінск, 2002. – С. 44.[1]
  •  

Білоруський народ буде жити погано, але недовго.

 

Белорусский народ будет жить плохо, но недолго.

  — приписують Олександрові Лукашенку під час зустрічі з трудящими в місті Гродно 24 вересня 1996[2]
  •  

Білоруси — це ті ж росіяни, тільки зі знаком якості.

 

Белорусы — это те же русские, только со знаком качества.

  Олександр Лукашенко[3]
  •  

Україні вдалося зберегти свою мову і культуру, національну гордість, що дозволило зібрати ту силу, яка змогла протистояти Росії. Білорусів, навпаки, обікрали, забравши національну історію і вселивши, що до 1917 року країни зовсім не існувало, а все, що у неї є сьогодні, — це завдяки Росії. Люди, позбавлені історії та національної самосвідомості, не вийдуть на Майдан боротися за те, чого не відчувають і не розуміють.

 

Украине удалось сохранить свой язык и культуру, национальную гордость, что позволило собрать ту силу, которая смогла противостоять России. Белорусов, напротив, обворовали, забрав национальную историю и внушив, что до 1917 года страны вовсе не существовало, а все, что у нее есть сегодня, — это благодаря России. Люди, лишенные истории и национального самосознания, не выйдут на Плошчу бороться за то, чего не ощущают и не понимают.

  Володимир Некляєв[4]

Див. також

[ред.]

Примітки

[ред.]
  1. Класікі сусветнай літаратуры Янка Купала і Якуб Колас (nlb.by)
  2. Душенко К. В. Словарь современных цитат [Електронний ресурс] : 5 250 цитат и выражений XX и XXI века, их источники, авторы, датировка. — Москва: Эксмо, 2006. — С. 415
  3. Белорусизация: миф или реальность? // Deutsche Welle, 17.07.2014
  4. Некляев в Вашингтоне // naviny.by