Перейти до вмісту

Бубон

Матеріал з Вікіцитат
Вікіпедія
Вікіпедія
Дивіться у Вікіпедії:
Український бубон

Бу́бон— український музичний ударний інструмент. Є локальним різновидом рамкового барабану, відомого у англомовних джерелах під назвою frame drum. Один із інструментів у складі троїстої музики.

Цитати

[ред.]
  •  

Дерев’яний обідок з дерева, обтягнутий сухою шкірою. Вживали його в народній практиці з давніх-давен у найрізноманітніших життєвих ситуаціях: як військовий музичний інструмент для додавання завзяття побратимам і залякування супротивника, на урочистих зустрічах, а також на похороні, на полюванні для залякування звірини, під час оголошення судових вироків і, звісно, на весіллях[1]. — Зі статті «Від бандури до цимбал. Короткий путівник українськими народними інструментами» (2017)

  — Марічка Паплаускайте
  •  

Бубон — невід’ємна складова частина народних інструментальних ансамблів, які виконують музику до танців. Теперішній бубон має в отворах обруча парами вільно закріплені металеві тарілочки або навхрест перетягнуті дротики, з навішаними дзвіночками. Головне його завдання — утримувати темп, підкреслювати синкопи, надавати відповідного колориту у звучанні і додавати запалу у грі[1]. — Зі статті «Від бандури до цимбал. Короткий путівник українськими народними інструментами» (2017)

  — Марічка Паплаускайте
  •  

Ритм — це основа будь-якої композиції. Досить ударнику припинити грати — музика цілого колективу обривається. А отже, бубон й інші ударні — це серце оркестру. За це їх і люблю[1]. — Зі статті «Від бандури до цимбал. Короткий путівник українськими народними інструментами» (2017)

  — Вікторія Ходіс

Примітки

[ред.]