Перейти до вмісту

Ядерна бомба

Матеріал з Вікіцитат
(Перенаправлено з Атомна бомба)
Бомба «Товстун», що була скинута на Нагасакі, 1945
Вибух атомної бомби в Нагасакі, 1945
Вікіпедія
Вікіпедія
Commons
Commons
Вікісховище має мультимедійні дані за темою:

Я́дерна або а́томна бо́мба — бомба, руйнівна сила якої отримується розщепленням ядра атома у результаті ланцюгової ядерної реакції. Є першим різновидом ядерної зброї та належить до зброї масового ураження.

Цитати[ред.]

  •  

Атомна бомба — паперовий тигр[1]. — В інтерв'ю американській журналістці Е. Стронґ (серпень 1946). Там же він сказав «Усі реакціонери – паперові тигри».

  Мао Цзедун
  •  

Розмова про бойові отруйні речовини виникла якось сама по собі, після того як Ремарк пом'янув вельми актуальну на період нашої зустрічі війну у В'єтнамі, назвавши злочинним як застосування напалму, так і застосування agent orange. Він сказав:
— Хто скинув атомну бомбу, у того вже немає більше внутрішніх гальм[2].

  Гюнтер Грасс
  •  

Якщо Індія збудує [ядерну] бомбу, ми будемо їсти траву чи листя, страждати від голоду, але також створимо свою ядерну бомбу. Ми не маємо вибору.[3][4]

  Зульфікар Алі Бхутто
  •  

Я, як і все моє покоління, виріс у жаху перед атомною бомбою, так що трагедія минулого вересня пролунала немов луною з минулого. В цілому вона залишила в мене змішані почуття. З одного боку, діяння терористів нелюдяні. З іншого — настільки ж огидною була істерична реакція преси, що взяла на себе роль «продавця страху». Нарешті, потік «патріотичних» сліз, які продовжують виливатися з рок-сцени, змушує задуматися про суть взаємовідносин рок-н-ролу і істеблішменту[5].

  Мік Джаггер

Див. також[ред.]

Примітки[ред.]

  1. Душенко К. В. Словарь современных цитат [Електронний ресурс] : 5 250 цитат и выражений XX и XXI века, их источники, авторы, датировка. — Москва: Эксмо, 2006. — 1251 с.
  2. Гюнтер Грасс. Цитаты
  3. https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/3322741
  4. https://www.nytimes.com/1979/07/01/archives/foreign-affairs-pakistan-india-and-the-bomb.html
  5. Mick Jagger Quotes (англ.)