Андреа Дворкін

Матеріал з Вікіцитат
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Андреа Дворкін
Dworkin on After Dark.JPG
Wikipedia-logo.svg Стаття у Вікіпедії
Commons-logo.svg Медіафайли у Вікісховищі

Андреа Ріта Дворкін (англ. Andrea Rita Dworkin, 26 вересня 1946 — 9 квітня 2005) — американська радикальна феміністка і письменниця, широко відома критикою порнографії як тісно пов'язаної зі зґвалтуваннями, проституцією та іншими формами насильства проти жінок.

Цитати[ред.]

Womanpower logo.svg
 •  

Економічно залежні жінки — це сексуально доступні жінки. Системне економічне гноблення перетворює кожну жінку в жінку, яку можна купити.

 •  

У нас в арсеналі є чудовий прийом: ми слухаємо жінок. Це методика найвищої секретності, яку ми старанно приховуємо від усіх.

 •  

Побиття дружин так поширені тому, що чоловіки вірять, що у них є право розпоряджатися жінками. Ніхто не хоче визнати наступне: проблема не в жінках, а в чоловіках.

 •  

Більш того, сексуальна експлуатація жінок на сьогодні проголошена «сексуальним звільненням». Використання жінок в порнографії вважається «звільняючим». Те, що з нами роблять, називається «сексуальної свободою». Насильство над нами стало еталоном свободи — її значенням, її необхідною умовою, практично в усіх в країнах Заходу.

 •  

Анти-фемінізм є прямим вираження мізогінії. Це політичний захист жінконенависництва.

 •  

Порнографія — це пропаганда ненависті до жінок. Вона не тільки підбурює до насильницьких дій проти нас, але і стверджує, що ми це любимо. Порнографія — це надзвичайно актуальна, енергійна й ефективна система цінностей, але також це і формування навичок поведінки.

 •  

Люди кажуть: «Та нічого, порнографія — це всього лише картинки для мастурбації, вона нікому не приносить шкоди». Але оргазм — дуже серйозне заохочення, чи не так? Згадайте про собачок Павлова. Вони не просто думали про слину, вони насправді її пускали. Вони робили те, чого навчали. Крапка. А тепер подумайте про порнографію. Дегуманізація є основним змістом усієї без винятку порнографії.

 •  

Коли люди повстають проти страждання, це народжує героїв, відомих і невідомих.

 •  

Не буває доброзичливого домінування, як не буває підпорядкування, що поважає себе.

 •  

Якщо ви хочете точне визначення того, хто такий боягуз — це той, хто принижує цілий клас людей, щоб йти по ним і здаватися собі вище.

 •  

Три речі нерозривно пов'язані між собою: грамотність, інтелект і творчий розум. Прийнято говорити, що вони відрізняють людини від тварини. Тому, тим, кому в них відмовлено, відмовлено в повноті людського життя, відмовлено в праві на людську гідність.

 •  

Слово можна використовувати, щоб виховувати, пояснювати, інформувати, просвіщати. І слово можна використовувати, щоб залякувати, погрожувати, ображати, примушувати, порушувати насильство, заохочувати невігластво. Слово може зробити нас кращими і гіршими, схилити до співчуття і до ксенофобії, навчити милосердя і жорстокості. Слово має вагу тому, що воно визначає сенс і значення того, що ми знаємо і що ми робимо. Слово змінює нас і зберігає нас такими, якими ми є.

 •  

Насильство настільки системно, що ми просто не помічаємо, як жінки повсюдно піддаються йому, тому що прояви насильства стали такими звичними і буденними. Насильство — це політика, це історія, це влада, це економіка, це інституційні методи організації суспільства. Це не «просто життя».

 •  

Самосвідомість означає, що ми стали загострено відчувати свої страждання і свою людяність, усвідомлювати, що з нами відбувається і на що ми маємо право.

Джерела[ред.]


Bookmark-new.svg