Перейти до вмісту

Іраклі Кобахідзе

Матеріал з Вікіцитат
Іраклі Кобахідзе
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Іраклі Кобахідзе (груз. ირაკლი კობახიძე; 25 вересня 1978, Тбілісі, Грузинська РСР) — грузинський проросійський[1] політик, спікер парламенту Грузії з 18 листопада 2016 до 21 червня 2019 року[2], прем'єр-міністр Грузії з 8 лютого 2024[3]. Член парламенту Грузії з 2016 року. Лідер партії «Грузинська мрія» з 11 січня 2021 року.

Цитати[ред.]

  •  

«Я хочу всім сказати, що ніхто не дочекається майдану у Грузії. Хочу нагадати, якими були результати майдану для України. Тоді владу України реально призначили ззовні, спочатку один раз, потім другий, і в результаті той, хто призначав владу ззовні, не взяв на себе відповідальність за події, що розгорнулися в Україні надалі. До 2013 року Україна була державою, яка мала територіальну цілісність, з економікою 200 мільярдів доларів, а сьогодні країна розвалилася, економіка країни якісно скоротилася за стільки років, 20% територій країни окуповані, десятки тисяч людей загинули, і хто візьме на себе за це відповідальність? Відповідальності за це ніхто не несе. Відповідно, найбільше ми маємо оберігати незалежність країни, бо ніхто інший не візьме на себе відповідальність за захист інтересів Грузії. Найкраще нам це показав приклад України, тому ми маємо дбайливо ставитись до незалежності нашої країни, держави». — про те, що ніхто не дочекається майдану у Грузії такого, як був в Україні Майдану не буде: прем’єр Кобахідзе цинічно порівняв події в Україні та Грузії (30 травня 2024 року).

  •  

«Я бачу позитивні зміни, зокрема після останніх зустрічей. У мене склалося враження, що зараз є готовність обговорювати норми закону». — про те, що уряд готовий до незначних поступок щодо закону про "іноагентів", аби "примирити позиції" з західними партнерами "Аби примирити позиції з Заходом": прем’єр Грузії Кобахідзе заявив про готовність уряду внести незначні зміни до закону про "іноагентів" (11 травня 2024 року).

  •  

«Тут уже в принципі наші партнери будуть змушені виступити з конкретними зауваженнями та відобразити у вето президента. Ви знаєте, що, коли вето надходить до парламенту, це вето має бути сформульовано у вигляді конкретного законопроєкту. Тут обов'язок запропонувати щось конкретне». — про те, що в такому разі важелем може стати вето президента Грузії Саломе Зурабішвілі, оскільки після відхилення законопроєкту вона повинна буде направити парламенту свої мотивовані зауваження "Аби примирити позиції з Заходом": прем’єр Грузії Кобахідзе заявив про готовність уряду внести незначні зміни до закону про "іноагентів" (11 травня 2024 року).

  •  

«Прозорість - один із найважливіших європейських принципів і цінностей, жодних коментарів щодо цього дати неможливо, але почекаймо і подивимося, що нам скажуть наші партнери». — про те, що представники "Грузинської мрії" не погодяться на кардинальні зміни, наприклад на пропозиції про зміну назви закону або статусу організацій "Аби примирити позиції з Заходом": прем’єр Грузії Кобахідзе заявив про готовність уряду внести незначні зміни до закону про "іноагентів" (11 травня 2024 року).

Примітки[ред.]

  1. «Що Майдан приніс Україні?» – в грузинській владній партії цитують російські наративи. Радіо Свобода (2023-03-08).
  2. New Parliament Speaker Elected. Civil Georgia. Процитовано 4 червня 2024.
  3. У Грузії парламент затвердив новий склад уряду. Інформаційне агентство «Українські Національні Новини» (2024-02-10).