Перейти до вмісту

Іване Мерабішвілі

Матеріал з Вікіцитат
Іване Мерабішвілі
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Іване (Вано) Мерабішвілі (ვანო მერაბიშვილი, русифіковане — Іване Сергійович Мерабішвілі, рос. Иване Сергеевич Мерабишвили; 15 квітня 1968, с. Уде, Адіґенський район, Грузинська РСР, СРСР) — грузинський державний і політичний діяч. Був депутатом парламенту Грузії, учасник Трояндової революції. Відомий реформуванням Міністерства внутрішніх справ Грузії.

Після революції був призначений помічником Президента Грузії, Міхеіла Саакашвілі, з питань національної безпеки — Секретарем Ради Національної безпеки Грузії (у 2004 році), а також міністром державної безпеки Грузії (у 2004 році) та міністром поліції та громадського порядку Грузії (у 2004—2012 роках). У 2012 році перебував на посаді прем'єр-міністр Грузії. Впродовж 2013—2020 років був ув'язнений за звинуваченнями у корупції.

Цитати[ред.]

  •  

«Ми вирішили змінити це правило і зробити гру навпаки, де головний герой поліцейський, який не вбиває мафіозі, а вчиняє відносно них норми, передбачені законом». — про те, що міністерство внутрішніх справ Грузії працює над створенням комп`ютерної гри, головними героями якої будуть поліцейські, які борються з криміналом в інтерв'ю телекомпанію "Імеді" Грузія створює комп'ютерну гру про боротьбу з російськими шпигунами (14 листопада 2010 року).

  •  

«Я переконаний, що кілька мільйонів людей у світі гратиме в цю гру». — про безкоштовність гри про грузинських поліцейських в інтерв'ю телекомпанію "Імеді" Грузія створює комп'ютерну гру про боротьбу з російськими шпигунами (14 листопада 2010 року).

  •  

«Відбулися позачергові внутрішні вибори у цій партії, бо керівництво нашої партії дуже пасивно поводиться, практично не реагуючи ні на війну в Україні, ні на що. Це моя суб’єктивна думка. І дуже молоді цікаві люди спровокували позачергові [внутрішньопартійні] вибори. Електронні вибори відбулися по всій Грузії, десь 50 тис. людей електронно зареєструвалися. Чинний голова програв молодому, і все дуже змінилося. Якщо ви останні тижні дивитеся, то по всій Грузії зараз триває дуже багато акцій. Партія відновлюється, тому що протягом багатьох років у Грузії лідери “Єдиного національного руху” намагалися не те, що не протестувати, іноді вони намагалися навіть спонтанно створених мітингів не розвивати. А тепер усе змінилося. Я сподіваюся, що протягом кількох місяців ви побачите реальний протест, на вулицях також». — про критику колишнього керівництва грузинської опозиційної партії “Єдиний національний рух” за пасивність у внутрішній політиці та слабку позицію щодо війни в Україні в інтерв'ю на телеканалі FREEДОМ Інформаційний простір Грузії сколихнуло інтерв’ю з експрем’єром Мерабішвілі — подробиці та коментарі (ВІДЕО) (17 березня 2023 року).

  •  

«Абсолютно нездоровий, незрозумілий ажіотаж виник навколо інтерв’ю Вано Мерабішвілі, тому я вважаю за необхідне зробити прояснення. Вано Мерабішвілі неодноразово заявляв, що він відійшов від публічної політики в Грузії, його не цікавить грузинська публічна політика, і він висловлює свою думку в інтерв’ю. У даному конкретному інтерв’ю він кілька разів, коли робить певні заяви та дає характеристику певним моментам, наголошує, що це його особиста суб’єктивна позиція. Я хочу ще раз нагадати всім іншим опозиційним колегам: і журналістам, і рядовим членам нашої партії, які не згодні з будь-якими заявами, що у нас є свобода слова. І кожен член “Єдиного національного руху” може висловлювати свою думку. І коли він особливо наголошує, що це його суб’єктивна точка зору, необхідно до цього ставитися абсолютно здорово. Тому що у нас єдиний ворог – це “російська мрія” Бідзіна Іванішвілі. І треба витрачати час на боротьбу з цим ворогом, а не шукати ворогів там, де їх немає». — про роль І. Мерабішвілі в організації протестів, які пройшли перед цим у Грузії Інформаційний простір Грузії сколихнуло інтерв’ю з експрем’єром Мерабішвілі — подробиці та коментарі (ВІДЕО) (17 березня 2023 року).

  — член Політради “Єдиного національного руху” Димитрій Шашкін
  •  

«Вано Мерабішвілі — дуже давній мій друг. Ми разом працювали в адміністрації Саакашвілі та робили реформи. Він зараз є одним із найзапекліших опонентів режиму Іванішвілі. А щодо партії, я думаю, що він висловлював особисту думку. Будь-яка людина має на це, звісно, право. Я не думаю, що із цього варто робити якісь скандали. Більше того, в опозиціонерів як у Грузії, так і скрізь є максималізм. Цей аспект, на мою думку, теж треба врахувати». — про роль І. Мерабішвілі в організації протестів, які пройшли перед цим у Грузії Інформаційний простір Грузії сколихнуло інтерв’ю з експрем’єром Мерабішвілі — подробиці та коментарі (ВІДЕО) (17 березня 2023 року).

  — генеральний секретар “Єдиного національного руху” Петро Цискарішвілі

Примітки[ред.]