Євро

Матеріал з Вікіцитат
Євробанкноти
Вікіпедія
Вікіпедія
Дивіться у Вікіпедії:
Commons
Commons
Вікісховище має мультимедійні дані за темою:

Є́вро (Euro, болг. Евро, грец. Ευρώ; код: EUR, символ: €) — офіційна валюта 19 з 28 держав Європейського Союзу, відомих як Єврозона, рідна для понад 322 мільйонів європейців. Враховуючи території не єврозони, що послуговуються єдиною європейською валютою, загалом євро користуються 480 мільйонів людей по всьому світу. Є однією з основних резервних валют у світі. У готівковому обігу з 1 січня 2002 року. Поділяється на 100 євроцентів. Центральний банк — Європейський центральний банк.

Цитати[ред.]

  •  

Україна збирається торгувати з Європою все більше і більше. Ви рухаєтеся в Європейський Союз. Тому гривню потрібно прив’язати до євро. І сказати: з завтрашнього дня євро буде коштувати, скажімо, 30 грн. Потрібно прив’язати національну валюту до євро. І прив’язати назавжди. Необхідно прийняти закон, згідно з яким відтепер і до тих пір, поки існує єврозона, гривня буде прив’язана до євро[1].

  Симеон Дянков
  •  

Істина полягає в тому, що ми повинні всі разом визнати, що робота над євро не завершена і він не зможе продовжувати існувати без серйозних реформ. Євро надав Європі повного міжнародного суверенітету по відношенню до доллара на своїх правилах[2].

  Еммануель Макрон
  •  

Неповноцінне функціонування євро йде на користь Німеччині[2].

  — Еммануель Макрон
  •  

Євро залишається слабкою німецькою маркою і якщо ситуація залишиться без змін, за 10 років він припинить існування[2].

  — Еммануель Макрон

Примітки[ред.]