Перейти до вмісту

Геологія

Матеріал з Вікіцитат
Карта геологічних провінцій світу
Океанічна кора
   0-20 Ma
   20-65 Ma
   >65 Ma
Континентальна кора
   Щит
   Геологічна платформа
   Ороген
   Улоговини
   Великі масиви інтрузивів
   Потоншана континентальна кора
Вікіпедія
Вікіпедія
Дивіться у Вікіпедії:
Commons
Commons
Вікісховище має мультимедійні дані за темою:

Геоло́гія (від грец. γῆ — земля, і грец. λογος — наука) — комплекс наук про тверду оболонку Землі, історію її розвитку та процеси, що її створили.

Цитати

[ред.]
  •  

Спочатку робіть розвідку в книгах, потім в геології[1].

 

Сначала делайте разведку в книгах, затем в геологии.

  Володимир Обручев
  •  

Людина, яка не знає навіть основ геології, у відомому сенсі подібна до сліпого. На схилі яру вона бачить в одному місці твердий камінь, в іншому — пухкий грунт, але що це за породи, як утворився яр, вона не розуміє. В полонині вона помітить каміння різного кольору, буде дивуватися, чому їх шари то якось дивно закручені, то стоять вертикально, як дошки, помилується мальовничою скелею, похмурою ущелиною, водоспадом, але, крім поверхневих вражень, всі ці різноманітні факти їй нічого не дадуть. І так скрізь вона буде сприймати тільки зовнішні форми, а не сутність явищ, бачити, але не розуміти. Геологія вчить нас дивитися відкритими очима на навколишню природу і розуміти історію її розвитку[1].

 

Человек, который не знает даже основ геологии, в известном смысле подобен слепому. На склоне оврага он видит в одном месте твердый камень, в другом — рыхлую почву, но что это за породы, как образовался овраг, он не понимает. В горной долине он заметит камни разного цвета, будет удивляться, почему их слои то как-то странно закручены, то стоят вертикально, как доски, полюбуется живописной скалой, мрачным ущельем, водопадом, но, кроме поверхностных впечатлений, все эти разнообразные факты ему ничего не дадут. И так везде он будет воспринимать только внешние формы, а не сущность явлений, видеть, но не понимать. Геология учит нас смотреть открытыми глазами на окружающую природу и понимать историю ее развития.

  Володимир Обручев

Примітки

[ред.]