Яна Червінська

Матеріал з Вікіцитат
Яна Червінська
Стаття у Вікіпедії

Яна Червінська — українська дизайнерка жіночого одягу. Бренд Yana Chervinska заснований 2012.

Цитати[ред.]

  •  

Виробляючи дешево і багато, мас-маркет робить одяг «одноразовим».
Це особливо небезпечно для навколишнього середовища, оскільки тиск на виробників шляхом зниження вартості та часу, необхідного для отримання продукту від дизайну до цеху, означає, що екологічні витрати будуть скорочені. Серед негативних наслідків критики fast fashion вирізняють забруднення води, використання токсичних хімікатів та підвищення рівня текстильних відходів[1].

  •  

Екологія – це те, без чого ми не можемо нічого зробити. Якщо замовчувати і не звертати на це увагу, то незрозуміло до чого це все призведе[2].

  •  

Коли ми говоримо про sustainable[3], то, для початку, у нас життя не sustainable. Бути sustainable в Берліні – звісно, легко. Бо твоя держава забезпечує умови для цього і у тебе непогана заробітня плата. Легко бути sustainable, коли ти не в Україні, а ти спробуй тут[2].

  •  

Повністю стійким не може бути ніщо, але можна почати змінювати і розвивати свій бренд в цьому напрямку. Для початку варто зрозуміти: що саме у вашому бренді суперечить параметрам стійкості? [...]
Є багато загальних правил, які можна потроху впроваджувати у бренді. За рахунок цього він з часом він стане більш свідомим, а відтак — завдаватиме менше шкоди планеті[4]!

  •  

Усі зациклені на тому, що речі повинні виглядати ідеально новими, що їх треба постійно оновлювати. Купувати новий гардероб на кожен сезон – це неусвідомлена поведінка. Насправді, ми просто слідуємо за тенденціями, за тим, що пропонує маркетинг цих брендів[2].

  •  

У тому вигляді, в якому вони існують, потрібні лише 4 найбільші тижні моди — Лондон, Париж, Мілан та Нью-Йорк. Але я впевнена, що й вони будуть дуже змінюватися вже найближчим часом в напрямку sustainable і циркулярності. Сьогодні мода не може ігнорувати те, до чого прийшов практично весь світ[4].

  •  

Sustainability – це, перш за все, про усвідомленість. Прив’язка до циркулярної економіки, забезпечення належних умов праці та заробітньої плати. А ще зменшення споживання[2].

Примітки[ред.]