Перейти до вмісту

Шевчук Євген Васильович

Матеріал з Вікіцитат
Шевчук Євген Васильович
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Євге́н Васи́льович Шевчу́к (молд./рум. Евгений Васильевич Шевчук, Evgheni Vasilievici Șevciuk, рос. Евге́ний Васи́льевич Шевчу́к; 19 червня 1968, Рибниця) — придністровський державний та політичний діяч, другий президент невизнаної Придністровської Молдавської Республіки (з 30 грудня 2011 по 16 грудня 2016 року), голова Верховної Ради ПМР (2005—2009), кандидат економічних наук. Українець.[1]

Цитати[ред.]

  •  

«Я б не давав таких оцінок. Було б помилково стверджувати, що у Придністров’ї не віддають належного ролі України в регіоні. Нас пов’язують не тільки спільна історія, родинні відносини. Україна - це країна-гарант урегулювання молдовсько-придністровського конфлікту. Тому ми б хотіли досягти вищого рівня взаємодії та розуміння з Україною. Моя зустріч із міністром закордонних справ України, що відбулася 12 січня ц. р., - цьому підтверд­ження. Ми змогли дійти згоди з низки принципових питань економічного, соціального характеру, а також обговорити стан переговорного процесу з придністровського врегулювання». — про головний пріоритет зовнішньої політики Придністров’я та згадку про Україну в інавгураційній промові тільки як країну-сусідку, поряд із Молдо­вою ЄВГЕН ШЕВЧУК: «ПРИДНІСТРОВ’Я ЗАГНАЛО СЕБЕ В ШТУЧНУ ІЗОЛЯЦІЮ ВІД ЗОВНІШНЬОГО СВІТУ» (20 січня 2012 року)

  •  

«...Як засвідчила президентська виборча кампанія, у мене та в п. Камінського різне бачення вирішення завдань, які стоять перед нами. Чинний парламент уже два роки затверджує незбалансований бюджет без джерел погашення його дефіциту. Це ще більше ускладнює завдання виконавчих органів влади виправити ситуацію. Що ж до процедури затвердження голови уряду та взаємодії з парламентом, то ми налаштовані на конструктивне русло відносин, яке буде спрямоване на прийняття конкретних рішень у галузі економіки, соціальної політики тощо. Ми не маємо наміру з самого початку конфліктувати, але жорстко стежитимемо за тим, аби жоден орган влади не сходив зі шляху, який веде прямо до вирішення насущних проблем економіки. Якщо ми займатимемося популізмом, ще більше ускладнимо ситуацію. Тому я сподіваюся, що партнери і мої колишні колеги в парламенті Придністров’я розуміють усю відповідальність та серйозність становища, в якому перебувають придністровська економіка і бюджет». — про суперечності із недавнім передвиборним опонентом - головою парламенту і керівником партії «Від­новлення» Анатолієм Ка­менсь­ким - у частині економічної політики ЄВГЕН ШЕВЧУК: «ПРИДНІСТРОВ’Я ЗАГНАЛО СЕБЕ В ШТУЧНУ ІЗОЛЯЦІЮ ВІД ЗОВНІШНЬОГО СВІТУ» (20 січня 2012 року)

  •  

«Відразу хочу заявити, що жодного тиску на себе як на президента Придністров’я з боку Росії в питанні кадрової політики я не відчував і не помічав. У Москві, як і в Києві, з пова­гою ставляться до вибору придніст­ровського народу. У нас самостійна кад­рова політика». — про можливість появи в уряді Придністров’я так званих парашутистів із Москви ЄВГЕН ШЕВЧУК: «ПРИДНІСТРОВ’Я ЗАГНАЛО СЕБЕ В ШТУЧНУ ІЗОЛЯЦІЮ ВІД ЗОВНІШНЬОГО СВІТУ» (20 січня 2012 року)

  •  

«На 99%. Зміниться не тільки структура самого уряду, а й внутрішньовідомча організація. Наша мета - створення мобільної й ефективної структури управління економікою Придністров’я. Необхідно надати владним структурам більшої відкритості, відмовитися від дублювання функцій органами управління, спростити видачу дозвільних документів та багато іншого». — про те, як планував оновити персональний склад уряду ЄВГЕН ШЕВЧУК: «ПРИДНІСТРОВ’Я ЗАГНАЛО СЕБЕ В ШТУЧНУ ІЗОЛЯЦІЮ ВІД ЗОВНІШНЬОГО СВІТУ» (20 січня 2012 року)

  •  

«...Хочу сказати, що силовий блок, як і в інших державах, безпосередньо підпорядковується президентові. У мене є певне бачення змін, які стосуватимуться як керівництва силових структур, так і їх середньої ланки. Ми вже змінили майже все керівництво митниці. Зміни відбулися і в МДБ: в.о. глави відомства став Валерій Юневич. В. о. міністра оборони При­дністров’я призначено Олександ­ра Лук’яненка». — про кадрові та структурні зміни силового блоку ЄВГЕН ШЕВЧУК: «ПРИДНІСТРОВ’Я ЗАГНАЛО СЕБЕ В ШТУЧНУ ІЗОЛЯЦІЮ ВІД ЗОВНІШНЬОГО СВІТУ» (20 січня 2012 року)

  •  

«...На мій погляд, слід дуже обережно ставитися до реприватизації. З іншого боку, якщо у процедурі приватизації власник порушив законодавство Придністров’я (не виконав узятих на себе зобов’язань), то ми, безумовно, робитимемо все для усунення ним відповідних недоробок. Якщо нас не почують, то ми, відповідно до процедур, готові розглядати питання про можливе розірвання контракту і повернення до початкового стану з відповідними наслідками. Є закон - його потрібно виконувати. Можу сказати одне: у нас не буде компаній із «недоторканним статусом». Усі економічні агенти матимуть рівні права і обов’язки перед державою. Що стосується шляхів розвитку Придністров’я, то ми хочемо сконцентрувати увагу на таких моментах: створення сприятливого внутрішнього економічного клімату, стимулювання ділової активності, спрощення дозвільних процедур. Ми також плануємо зняття 100% загороджувальних мит на молдовські товари. У протистоянні з Молдовою ми загнали себе в штучну ізоляцію від зовнішнього світу. У глобалізованій світовій економіці такі підходи неприпустимі.

Ми розуміємо, що сегмент внут­рішнього ринку невеликий і для розвитку економіки потрібно контактувати із зовнішніми ринками. У цьому питанні ми також розраховуємо на сприяння української сторони. Споді­ваємося, що через економічні перетворення, через поліпшення соціально-економічного становища громадян - у тому числі й українців, котрі тут мешкають, - можемо фактично домогтися більшої стабільності у регіоні в цілому. Наше основне завдання - зробити органи влади Придністров’я на порядок ефективнішими, ніж органи влади наших сусідів. Тільки так ми зможемо залучити зовнішніх інвесторів». — про пріоритети економічної політики Придністров’я ЄВГЕН ШЕВЧУК: «ПРИДНІСТРОВ’Я ЗАГНАЛО СЕБЕ В ШТУЧНУ ІЗОЛЯЦІЮ ВІД ЗОВНІШНЬОГО СВІТУ» (20 січня 2012 року)

  •  

«У Придністров’ї 2003 року вже була спроба провести з цього приводу референдум, але громадяни республіки тоді не підтримали ідею. Питання перетворення землі на товар не є для нас найактуальнішим. У нас діють формули довгострокового користування землею. Влада Придніст­ров’я різними шляхами намагалася гарантувати громадянам, особливо жителям сільської місцевості, право користування землею, проте не довела цього до логічного завершення. У 2012 ро­ці ми плануємо завершити зазначену реформу. Користуючись нагодою, хотів би анонсувати створення в новому уряді органу управління в галузі сільського господарства, якого раніше не було». — про перспективи ринку землі ЄВГЕН ШЕВЧУК: «ПРИДНІСТРОВ’Я ЗАГНАЛО СЕБЕ В ШТУЧНУ ІЗОЛЯЦІЮ ВІД ЗОВНІШНЬОГО СВІТУ» (20 січня 2012 року)

  •  

«У 2011 році в нас було проведено конституційну реформу, яка виявилася половинчастою. Для її завершення необхідно ставити питання не тільки про формування повноцінного Кабінету міністрів, а й про наділення його повноваженнями. Наприклад, надати уряду право податкового адміністрування. Такого інструмента поки що придністровський уряд не має. Ми передбачаємо розгляд цього питання - не тільки відповідальності уряду, а й відповідних повноважень, якими він міг би оперувати. Другий момент - адаптація податкової системи Придністров’я до податкових систем країн, із якими ми традиційно торгуємо: це Україна, Молдова, Росія, країни СНД і ЄС. Тому, попри критику податку на додану вартість, у перспективі до нього, вочевидь, доведеться повертатися». — про впровадження ПДВ і гармонізацію економічного законодавства Придністров’я із законодавчою базою РФ, України та інших країн СНД ЄВГЕН ШЕВЧУК: «ПРИДНІСТРОВ’Я ЗАГНАЛО СЕБЕ В ШТУЧНУ ІЗОЛЯЦІЮ ВІД ЗОВНІШНЬОГО СВІТУ» (20 січня 2012 року)

  •  

«Я прихильник розширення діалогу з усіма зацікавленими сторонами. 2012 рік буде присвячений вирішенню багатьох конкретних проблем між Молдовою та Придністров’ям: перетину кордонів громадянами, переміщенню товарів, фінансів тощо. Хотілося б спростити цю процедуру. Якщо мета - творення, створення умов, вибудовування добросусідських відносин, вирішення конкретних проблем громадян, - то ми за такі переговори. Це, на наш погляд, може бути платформою для обговорення більш складних політичних проблем. Потріб­но рухатися до вирішення будь-якої складної проблеми через інтереси конкретних громадян». — про поглиблення діалогу з Кишиневом ЄВГЕН ШЕВЧУК: «ПРИДНІСТРОВ’Я ЗАГНАЛО СЕБЕ В ШТУЧНУ ІЗОЛЯЦІЮ ВІД ЗОВНІШНЬОГО СВІТУ» (20 січня 2012 року)

  •  

«Не оцінюватиму, хто більше здатний домовлятися. Сьогодні немає вироблених і в повному обсязі реалізованих угод, якими можна було б продемонструвати ефективний результат взаємодії. Були певні спроби й наміри, але далі цього справа не пішла. Так, у нас викликають стурбованість деякі підходи, що їх демонструє Кишинів. Наприклад, пригода в Дубосарському районі біля 9-го миротворчого поста російський військовослужбовець 1 січня 2012 року застрелив мол­довського громадянина, який не зупинився на вимогу в районі поста і її інтерпретація молдовською стороною. Що ж стосується нас, то ми підтримуємо певний режим безпеки навколо миротворчих постів, відповідаємо за цей режим. Однак нашим партнерам не завжди вдається підтримувати громадський порядок та спеціальний режим навколо цих постів.

Ми також вважаємо, що до завершення розслідування пов’язувати дії однієї офіційної особи з форматом усієї миротворчої операції не зовсім конструктивно. Гадаю, це не зовсім правильний шлях. Тому сподіватимемося, що молдовській владі вдасться встановити контроль за діями низки громадських організацій та політичних представників у районі Зони безпеки і забезпечити громадський порядок». — про прямий контакт із Владом Філатом і Маріаном Лупу ЄВГЕН ШЕВЧУК: «ПРИДНІСТРОВ’Я ЗАГНАЛО СЕБЕ В ШТУЧНУ ІЗОЛЯЦІЮ ВІД ЗОВНІШНЬОГО СВІТУ» (20січня 2012 року)

  •  

«Я зацікавлений у тому, аби зблизити позиції різних українських громад і в перспективі їх об’єднати. Найближчим часом ми докладно ознайомимося з роботою кожної організації, проведемо консультації з їхніми керівниками. Гадаю, єдина громада змогла б стати важливим чинником суспільного життя багатонаціонального Придністров’я». — про те, що у Придністров’ї проживає близько 110 тис. громадян України, але українська громада розколота ЄВГЕН ШЕВЧУК: «ПРИДНІСТРОВ’Я ЗАГНАЛО СЕБЕ В ШТУЧНУ ІЗОЛЯЦІЮ ВІД ЗОВНІШНЬОГО СВІТУ» (20січня 2012 року)

  •  

«Шкодую, що моїм прихильникам, десяткам тисяч придністровців, які віддали за мене свої голоси на недавніх виборах, досі доводиться стикатися з цими безсовісними потоками брехні і бруду. Шкодую, що влада і ті, хто ними реально управляє, не в змозі запропонувати людям реальні успіхи, замінюючи їх показовими провокаціями. Людей обдурили на виборах, наобіцяв золоті і багато в чому безкоштовні гори і долар по курсу 11,3 після двох місяців правління. Що ми бачимо? Розіграли мильну оперу». — про зняття недоторканості та порушення кримінальної справи за підозрою в розкраданні держкоштів в особливо великих розмірах та втеча з Придністров'я, перепливши на човні через Дністер Колишній лідер Придністров'я Шевчук втік з ПМР на човні (28 червня 2017 року)

Примітки[ред.]