Шаблон:Annotated image

Матеріал з Вікіцитат
{{i}} Документація шаблону[перегляд] [редагувати] [історія] [очистити кеш]

Цей шаблон дозволяє додавати пояснювальні примітки до зображень у вигляді справжнього тексту (який також може містити й посилання), що, як правило, є виразнішим за текст, вбудований до зображення — особливо якщо зображення зменшено до розміру ескізу.

Інші застосування включають обрізку зображення для виключення неважливих частин та, можливо, збільшення важливих, та інтернаціоналізації, оскільки нотатки можна змінювати, не змінюючи зображення.

Цей шаблон та {{annotated image 4}} є єдиними шаблонами зображень з нотатками, що застосовують {{annotation}} для накладання вікітексту на зображення.

Синтаксис[ред.]

{{Annotated image
| image = 
| image-width = 
| image-left = 
| image-top = 
| width = 
| height = 
| float = 
| annotations = 
| caption = 
}}

Параметри[ред.]

Всі параметри мають назви; безіменних «пронумерованих» параметрів немає.

Два з параметрів, image та imagemap є взаємовиключними: використовуйте один з них, не обидва.

В наступному переліку обов'язкові параметри показано жирним курсивом.

Параметр  Дозволені значення  Стандартне значення  Функції / Примітки 
caption вікітекст Надпис заголовку зображення
alt текст порожнє Альтернативний текст для людей, чиє бачення зображень є погіршеним (див. Шаблон:Нп).
або  Шаблон:Моно
або  Шаблон:Моно
чинне ім'я файлу зображенняШаблон:Sup або
чинна карта зображень X/HTML
Вказуйте або Шаблон:Моно, або Шаблон:Моно, але не обидва.
width додатне ціле Загальна ширина (у пікселях) рамки, що містить зображення та нотатки. Мусить бути не менше зображуваної ширини зображення (що може бути встановлено застосуванням image-width).
height додатне ціле Загальна висота (у пікселях) рамки, що містить зображення та нотатки. Мусить бути не менше зображуваної висоти зображення. Якщо ширину відображення зображення змінено вказанням image-width, то висота відображення зображення та додаткові «поля» для нотаток потребуватимуть обчислення.
image-left ціле (нуль) X-координата верхнього лівого кута зображення (в пікселях) відносно верхнього лівого кута рамки, що містить зображення та нотатки. Від'ємні значення обрізають зображення.
image-top ціле (нуль) Y-координата верхнього лівого кута зображення (в пікселях) відносно верхнього лівого кута рамки, що містить зображення та нотатки. Від'ємні значення обрізають зображення.
image-width додатне ціле Ширина зображення (у пікселях).
annotations Нотатки для зображення. Можуть залишатися порожніми (наприклад, Шаблон:Моно) з метою лише обрізання зображення.
float Шаблон:Hlist right Для вказання, чи плаває шаблон праворуч чи ліворуч від сусіднього вмісту, чи ні.
outer-css будь-який чинний CSS Додатковий CSS, що застосовується до найбільш зовнішньої рамки. Не анулює жодних інших параметрів, вказаних для найбільш зовнішньої рамки (тобто, найкраще застосовувати як «останній засіб»).
image-bg-color будь-який чинний колір CSS white Тло рамки, в якій відображається зображення. Наприклад, темне тло для відносно темного зображення на якому розміщено відносно світлі нотатки.
image-css будь-який чинний CSS Додатковий CSS, що застосовується до (внутрішньої рамки, що містить) зображення. Не анулює жодних інших параметрів, вказаних для цієї рамки (тобто, найкраще застосовувати як «останній засіб»).
annot-text-align Шаблон:Hlist left Встановлює стандартне вирівнювання тексту для всіх вміщених нотаток. Може бути замінений для кожної нотатки.
annot-background-color будь-який чинний колір CSS transparent Встановлює стандартний колір тла для всіх вміщених нотаток. Може бути замінений для кожної нотатки.
annot-font-family будь-яке чинне Шаблон:Нп CSS Встановлює стандартне сімейство шрифтів для всіх вміщених нотаток. Може бути замінений для кожної нотатки.
annot-font-size додатне ціле Встановлює стандартний розмір шрифту (в пікселях) для всіх вміщених нотаток. Може бути замінений для кожної нотатки.
annot-font-weight будь-яка чинна насиченість шрифту CSS Встановлює стандартну насиченість шрифту для всіх вміщених нотаток. Може бути замінений для кожної нотатки.
annot-font-style будь-який чинний стиль шрифту CSS Встановлює стандартний стиль шрифту (наприклад, italic) для всіх вміщених нотаток. Може бути замінений для кожної нотатки.
annot-line-height будь-яка чинна висота рядка CSS Встановлює стандартну висоту рядка (міжрядковий інтервал) для всіх вміщених нотаток. Може бути замінений для кожної нотатки.
annot-color будь-який чинний колір CSS Встановлює стандартний колір для всіх вміщених анотацій. Може бути замінений для кожної нотатки.
Шаблон:Sup Дозволено зображення SVG.

Інтернаціоналізація[ред.]

Цей шаблон спрощує інтернаціоналізацію; текст одразу відділено від зображення, тому просто перекладати текст, якщо необхідно, переміщувати частини тексту, оскільки довжини того ж тексту в різних мовах можуть сильно відрізнятися.

Пастка[ред.]

Існує одна одна пастка, хоча вона здебільшого стосується правильного використання одного браузера (звісно, це Microsoft Internet Explorer). Internet Explorer має два способи масштабування тексту для підвищення читабельності:

 • Зміна розміру тексту, що присутня в меню View Internet Explorer'а, впливає на текст, але не на зображення. Цей метод може розривати зображення з нотатками, оскільки текст масштабується, а графічний вміст та рамка — ні. Firefox та Opera не застосовують цей механізм.
 • Збільшення масштабує і зображення, як і текстові нотатки, і відтак не розриває відносних розмірів та положень нотаток у зображенні. Netscape та його похідні Mozilla, Firefox та Opera мали масштабування роками, і воно є зручнішим, оскільки воно також масштабує текст, реалізований як частина зображення, наприклад, як у логотипі Вікіпедії. Клавіатурні послідовності керування збільшенням (CTRL + для збільшення, CTRL - для зменшення) є однаковими у Firefox, Opera та Internet Explorer. У Firefox та Opera існують також пункти меню для масштабування, що показують керівні клавіатурні послідовності. В Internet Explorer 7 в меню присутня лише зміна розміру тексту; щоби навчитися масштабування, користувач мусить подивитися якесь зовнішнє джерело.

Приклади[ред.]

Шаблон:Нп

Додавання пояснень[ред.]

Див. Шаблон:Нп.

Обрізання[ред.]

Ви маєте зображення на кшталт commons:File:Mona Lisa color restoration2.jpg. Але ви бажаєте показати лише частину цього зображення, скажімо, частину носа та рота:

Це зображення має фактичну ширину 300 пікселів (як збережено у Вікіданих), але це не має значення при застосуванні цього шаблону.
Всі вимірювання відносні до image-width, віртуальної ширини, що ви надали зображенню (в цьому прикладі: 2000 пікселів)


Ви можете зробити це за допомогою наступного коду:

{{Annotated image
| image = Mona Lisa color restoration2.jpg
| image-width = 2000 <!-- оберіть будь-яку ширину, яка вам подобається. Фактична ширина зображення не має значення-->
| image-left = −850  <!-- обріжте ліву частину. Зверніть увагу на символ мінуса «-» -->
| image-top = -800  <!-- обріжте верхню частину. Зверніть увагу на символ мінуса «-» -->
| width = 250    <!-- обріжте праву частину. Це буде шириною зображення у статті -->
| height = 250    <!-- обріжте нижню частину. Це буде висотою зображення у статті -->
| float = left
| annotations =    <!-- порожній чи ні, цей параметр мусить бути включеним -->
| caption = Обрізана Мона Ліза із зображення в 2000 пікселів
}}


Результатом є область 250×250 пікселів із зображення завширшки 2000 пікселів (фактична ширина зображення не має значення). Верхні 800 пікселів та 850 пікселів з лівого боку 2000-піксельного зображення «відкинуто», так само як і «залишок» з правого боку після 250 пікселів та внизу після 250 пікселів:

Обрізана Мона Ліза із зображення в 2000 пікселів


Підсторінки (шаблони на базі цього шаблону)[ред.]

Цей перелік породжується та оновлюється автоматично. Перенаправлення показано курсивом.

Див. також[ред.]

 • {{Annotation}}, для створення нотаток.
 • {{Arrow}}, для додавання стрілочок до зображень, вирівняних ліворуч/зверху.
 • {{Line}}, для додавання ліній до зображень, вирівняних ліворуч/зверху.
 • {{Superimpose}} для накладення зображень.