Перейти до вмісту

Хільський Олексій Юрійович

Матеріал з Вікіцитат
Хільський Олексій Юрійович
Стаття у Вікіпедії

Олексій Юрійович Хільський (14 листопада 1987, м. Дніпродзержинськ (Кам'янське), Дніпропетровська область, Українська РСР, СРСР — 17 серпня 2023) — український актор театру і кіно, головний сержант Збройних сил України, учасник російсько-української війни.

Цитати

[ред.]
  •  

«Склали присягу на вірність українському народові! Мені випала честь читати для всіх присягу, а всі повторювали. Радий, що зміг застосувати свої акторські навички у військовій справі. На урочистій церемонії також був присутній капелан. Під час проповіді він закликав до братерства, підтримки одне одного. Казав про те, що ми б’ємося за правду і захищаємо рідні землі і свої сім’ї. А коли в кінці він окропляв всіх святою водою і з колонок лунала молитва у виконанні церковного хору, я згадав виставу театру "Віримо!" "Голодна кров". Там, наприкінці, ми всі, актори, стояли на сцені - це був народ України, зверху спускалися люльки, дівчата діставали з них хліб і йшли в зал до глядача, щоб поділитись з ним. І все це під молитву. Цей момент був найбільшого єднання зі своїми товаришами, з глядачем, з народом і зі своїми пращурами. І сьогодні я відчув те саме. Я гордий, що я українець. Хай нас всіх береже бог». — допис на своїй сторінці у фейсбуці 31 березня 2022 року Пам’яті актора театру та кіно, головного сержанта Олексія Хільського (23 серпня 2023 року)

  •  

«Нещодавно мене вразила одна фраза – потрібно жити для себе, а не для когось. І дійсно, коли живеш для себе – стаєш щасливим, а якщо ти щасливий, то щасливі і люди навколо тебе. Я це ще раз підтвердив у своїй філософії. Мені хочеться реалізувати свої забаганки, а що стосується забаганок доньки та дружини – я готовий допомагати в цьому, але не в збиток собі». — про особливу ​​філософію стосунків з дружиною та з донькою в інтерв'ю на знімальному майданчику каналу «Україна» Олексій Хільський: Хочу повернутися в акторську професію з отриманим в армії досвідом (12 червня 2022 року)

  •  

«Мені часто кажуть, що військова форма мені пасує. Що у формі я схожий на справжнього професійного військового. Хоча я, як людина цивільна, багато чого не розумію у військовій справі.

В армії присутня якась бюрократія, яку просто неможливо взяти та отак одразу «вирізати». Є речі, які я не можу прийняти поки що. Вчусь і не можу сказати, що мені все це дається легко, але стараюсь. І зараз вже навіть маю підвищення». — про ставлення до військової служби в інтерв'ю Олексій Хільський: Хочу повернутися в акторську професію з отриманим в армії досвідом (12 червня 2022 року)

  •  

«Я, з одного боку, вважаю, що кожна людина має займатися тим, до чого в неї є хист, що вона вміє, що їй подобається. Це правильно. Але, з іншого боку, Не буду стверджувати, що всі інші також повинні так робити. Особисто для себе я зробив такий вибір.

Пригадуючи ситуацію, яка була у нас в країні у 2014 році, можу сказати, що й тоді у мене був досить сильний порив й бажання також стати на захист України. Проте тоді війна була, якщо можна так сказати, більш локальною у порівнянні з тим, що зараз відбувається. Бойові дії не пішли далі окремої зони. А ми тоді були у театрі й ми розуміли, що в нас свій «фронт» і ми маємо воювати на цьому фронті, роблячи якість патріотичні вистави. Тобто, тоді я прийняв рішення «повоювати» саме на тому фронті, на якому я здатен воювати: театральному, культурному… Зараз, на жаль, це не можливо…». — про необхідність служби в ЗСУ в інтерв'ю Олексій Хільський: Хочу повернутися в акторську професію з отриманим в армії досвідом (12 червня 2022 року)

  •  

«В армії найскладніше – знайти правильне місце для кожного солдата. Це те, з чим ми стикаємось постійно. Самий класний момент наступає тоді, коли кожний військовослужбовець, в роті, у взводі, у відділенні, він знаходиться на своєму місці.

А в армії часто роблять так: тикають в когось пальцем – ти тепер електрик. Хлопець розводить руками – так я ж в електриці нічого не розумію. Пороте це нікого не хвилює. Раз командування вирішило, що ти електрик, значить будеш електриком.

І отут у людей з’являються реальні труднощі. Людині треба «переступити» через себе, відмовитись від якихось своїх уподобань. Можливо, він був би класним водієм, але змушений бути електриком. І йому незручно, некомфортно на цьому місці.

Оце найважче найти людину, яка буде ідеально підходити до того місця, на яку її планують поставити. І тоді всі шестерні запрацюють, починаючи з маленького відділення і закінчуючи ротою, або бригадою». — про життя в армії в інтерв'ю Олексій Хільський: Хочу повернутися в акторську професію з отриманим в армії досвідом (12 червня 2022 року)

  •  

«Ні, я, мабуть, не погоджусь… Зараз я знаю заради чого я це роблю. Хочу, щоб в нашій країні був мир, щоб мої рідні, мої сусіди, мої друзі, люди, яких я люблю, були живі й здорові і ходили вільно по рідній землі, могли подорожувати по світові… А потім я не знаю, заради чого мені залишатись в армії. Чесно». — про життя після завершення війни в інтерв'ю Олексій Хільський: Хочу повернутися в акторську професію з отриманим в армії досвідом (12 червня 2022 року)

Примітки

[ред.]