Перейти до вмісту

Супрун Людмила Павлівна

Матеріал з Вікіцитат
Супрун Людмила Павлівна
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Людми́ла Па́влівна Супру́н (7 січня 1965, Запоріжжя) — український політик, доктор економічних наук (2006); голова Народно-демократичної партії; голова правління Українського фонду миру (з 2002); віце-спікер «Громадянського парламенту жінок України»; президент Української федерації фігурного катання на ковзанах (до 2012).

Цитати

[ред.]
  •  

Чесно сказати, я навіть не знаю, хто із жінок буде проти такого свята? Безперечно, я святкую його, тому що це день, коли вітають жінок і це день солідарності жінок. — про ставлення до 8 березня в інтерв'ю Радіо Свобода Людмила Супрун, лідер Народно-демократичної партії: "Я впевнена, якби НДП була в парламенті, такого безладу сьогодні б не було" (10 березня 2007 року)

  •  

Щодо жінок і чоловіків в політиці, то сьогодні світ змінюється навколо нас не тільки в Україні, але і в інших країнах. Погляньте, сьогодні на перший план, перші ролі в країнах займають саме жінки. Сьогодні Євросоюз очолює жінка Ангела Меркель, сьогодні у США розгортається боротьба за президентське крісло, і одним із найвирогідніших кандидатів на посаду президента США є Хіларі Клінтон. Мені здається, ці вибори в Америці будуть жіночим обличчям взагалі. В багатьох країнах світу змінюється відношення до жінок, тому що, можливо, набридло весь час жити у войовничому світі, хочеться подивитися, а чи зможуть жінки облаштувати світ в іншому ракурсі: більш мирно, з іншими абсолютно пріоритетами. Мені здається, сьогодні на це очікує, в тому числі, Україна. — про роль жінок у політиці в інтерв'ю Радіо Свобода Людмила Супрун, лідер Народно-демократичної партії: "Я впевнена, якби НДП була в парламенті, такого безладу сьогодні б не було" (10 березня 2007 року)

  •  

Ні, я не плакала, я не ховалася. Навпаки, якщо ви пам’ятаєте, після виборів ми почали боротися за перерахунок голосів, тому що ми бачили, що відбувається.

Ми зрозуміли, що систему подолати на той момент, практично, ніхто був не в змозі. Дуже вигідно було політикам показати, що вибори демократичні, що все чесно, влада сформована правильно, тому вони намагалися все зробити, щоб навіть в судових спорах у нас судді не ухвалювали рішень про перерахунок голосів.

Це боротьба. Може вона й дала сили, тому що я намагалася, в першу чергу, підтримати своїх однопартійців, щоб вони не впали в розпач.

У мене розпачу не було. Я розуміла, що є поразка, була гіркота, але ніяких сліз, відчаю, ніяких розмов, ховання і так далі. Навпаки, думаю, зараз треба якомога більше працювати. Це відверто, сліз і розпачу не було. — про те як пережила поразку НДП на парламентських виборах в інтерв'ю Радіо Свобода Людмила Супрун, лідер Народно-демократичної партії: "Я впевнена, якби НДП була в парламенті, такого безладу сьогодні б не було" (10 березня 2007 року)

  •  

Всі політичні партії виставляють на перший план жінок. Подивіться, блок партій “Наша Україна – Народна самоборона”. Один з основних спікерів: Ксенія Ляпіна. Для соціалістів: Валентина Семенюк. Для КПУ: Алла Александровська та Катерина Самойлик. У Партії Регіонів: Богословська, Герман, Богатирьова – основні спікери.

Та й подивіться в принципі... Хто закінчує школу на відмінно? Переважно, дівчата. Вони потім губляться в сім’ї... Але зараз вивільняється час від домашньої роботи, то ситуація змінюється. Але без матеріальної незалежності жінці пробитися складно. В умовах дикого капіталізму розштовхувати ліктями, йти по трупах жінки здатні менше, ніж чоловіки. Тому переформатування суспільства йде повільно. Але я впевнена, що йде час, коли авторитет і вагу в суспільстві ми будемо мати за рівнем інтелекту. І тоді прийде час жінок. Якщо подивитися мапу і розмалювати її двома кольорами, одним – ті країни, де керують жінки, іншим - де керують чоловіки, то з кожним роком "жіночого" кольору буде все більше. — про оцінку участі жінок у виборчих списках партій в інтерв'ю УНІАН Людмила Супрун: готується фінансова спекуляція (29 жовтня 2007 року)

Примітки

[ред.]