Перейти до вмісту

Стів Макквін (режисер)

Матеріал з Вікіцитат
Стів Макквін
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Сер Стів Родні МакКвін (англ. Steve McQueen; нар. 9 жовтня 1969) — британський кінорежисер, кінопродюсер, сценарист та відеохудожник. За заслуги в образотворчому мистецтві був призначений командором ордена Британської імперії у 2011 році. 2014 року увійшов до щорічного списку «найвпливовіших людей світу» за версією журналу «Time»[1][2]. Лауреат премії «Оскар», володар двох нагород BAFTA, та стипендії BFI (2016).

Цитати

[ред.]
  •  

Боже, так, це було важко, і це було красиво. Ксандер винятковий у процесі аналізу матеріалу. Це було як пазл, який став на свої місця. Ми знайшли ритм у зіставленні кадрів і наративів. І тоді я знайшов наш фінал. Бачити цих молодих людей з усіма їхніми можливостями. Я думаю, це виводить нас за межі сьогодення та показує, як минуле продовжуватиме виживати[3]. — Про монтаж стрічки «Окуповане місто» з Ксандером Найстеном

  •  

Ми з Б'янкою говорили про фільм як про розкопки, які переносять минуле в нинішнє місто і таким чином підкріплюють минуле. Фільм ставить глядача в незвичайне становище, коли йому доведеться обговорювати два різні елементи: те, що ви бачите, і інформацію, яку ви чуєте, обидва з яких дуже дивні. Як глядач, я думаю, що іноді ти слідкуєш за голосом, за кадром, а іноді занурюєшся в образи. Але потім у твоїй голові відбувається щось інше, де зв'язки народжують сенси[3]. — Про стрічку «Окуповане місто»

  •  

Окупація тягарем лягає на душі людей, навіть якщо ці думки – не частина їх повсякденного життя. Все, що вам потрібно зробити, це злегка подряпати верхній шар, і вони присутні[3].

  •  

Перегляд фільму викликає розчарування та смуток, але він також прекрасний, оскільки змушує задуматися про те, наскільки спогади про важливі історичні події підтримують тебе живим[3]. — Про стрічку «Окуповане місто»

  •  

Під час створення фільму відбулася ніби ціла епоха: ковід, Джордж Флойд, Трамп і, звісно, кліматичні протести задля подолання кризи, що швидко наближається для всього людства.
Коли я почав редагувати та переглядати відзнятий матеріал, стало ясно, що фільм є частково документом того часу, його дивакуватості та небезпеки. Історії окупації стали ще більш актуальними. Було відчуття, що все в одному моменті має дуже високі ставки, які підвищуються на кілька ступенів[3]. — Про створення стрічки «Окуповане місто»

  •  

У певному сенсі все, що сталося у 2020 році, було інкапсуляцією світу, який був побудований після 1945 року – його крихкий ідеалізм, його сліпі плями та наша нездатність повністю рахуватися з нашими потягами до ненависті, влади та руйнування, які, здавалося, прийшли до голови під час пандемії. І серед протестів в Амстердамі ви також бачите глибші шари історії, ще до окупації, які все ще впливають на місто, включаючи спадщину колоніалізму та рабства[3]. — Про стрічку «Окуповане місто»

Примітки

[ред.]
  1. Corliss, Richard (24 квітня 2014). Why Steve McQueen Is One of the TIME 100. Time Magazine. Процитовано 24 квітня 2014.
  2. Nyong'o, Lupita (23 квітня 2014). Steve McQueen. Time. Архів оригіналу за 24 квітня 2014. Процитовано 23 квітня 2014.
  3. а б в г д е Про окупацію, голод та війну: розмова з оскароносним Стівом Макквіном та Б'янкою Стіґтер