Шлях до кріпацтва: відмінності між версіями

Перейти до навігації Перейти до пошуку
нема опису редагування
(виправлення помилки перекладу)
Немає опису редагування
{{Wikipedia}}
* Присвячується соціалістам всіх партій.
* Для великих апостолів політичної свободи слово «свобода» означало свободу від примусу, свободу від необмеженого застосування влади іншими, вивільнення від пут, які не залишають іншого вибору окрім покори наказам призначеного людині повелителя. Однак, обіцяна зараз свобода, це свобода від нужденності, вивільнення від примусу обставин, що неодмінно обмежує простір вибору для всіх нас. Свобода, в цьому сенсі, це лише інша назва влади або багатства.
* Те, що соціалізм можна втілити в життя лише методами, яких більшість соціалістів цурається, є уроком, вивченим багатьма соціалістичними реформаторами в минулому.
* Ворог, будь він внутрішній, як «єврей» чи «кулак», чи зовнішній, схоже що є необхідною зброєю в арсеналі тоталітарного лідера.
* Принцип «мета виправдовує засоби» в індивідуалістичній етиці тлумачиться як заперечення будь-якої моралі. В колективістській етиці він є обов'язково необхідним правилом.
* Варто погодитись з посилками, від яких він ([[w:нацизм|нацизму]]) відштовхується, і з його логіки не буде виходу. Це ([[w:нацизм|нацизм]]) просто колективізм звільнений від будь-яких залишків індивідуалізму, які б могли зашкодити його втіленню.
* Саме об'єднання анти-капіталістичних сил правих та лівих, злиття радикального та консервативного соціалізму було тим, що вичавило все ліберальне з Німеччини.
* Зв'язок між соціалізмом та націоналізмом в Німеччині був щільним від самого початку.
* Боротьба проти лібералізму, того лібералізму, який завдав Німеччині поразки, була спільною ідеєю, яка об'єднувала соціалістів та консерваторів в єдиний фронт.
46

редагувань

Навігаційне меню