Світоліна Еліна Михайлівна

Матеріал з Вікіцитат
(Перенаправлено з Світоліна Еліна)
Світоліна Еліна Михайлівна
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Еліна Михайлівна Світоліна (нар. 12 вересня 1994, Одеса) — українська тенісистка, бронзова призерка Літніх Олімпійських ігор 2020 в Токіо (2021) в одиночному розряді, третя ракетка світу в рейтингу WTA у 2017, 2018 і 2019 роках. Чемпіонка підсумкового турніру WTA Finals 2018 року. Виграла 15 турнірів WTA в одиночному розряді та два — в парному. Двічі діставалася півфіналів на турнірах Великого шлема (2019) і чотири рази — чвертьфіналів (2015, 2017, 2018, 2019). Чвертьфіналістка Літніх Олімпійських ігор 2016 року.

Цитати[ред.]

  •  

Якби можна було щось поміняти, то, мабуть, це був би графік виступів. Тенісний сезон — занадто довгий і насичений, можливо, серед усіх видів спорту. Тенісистки намагаються піднімати це питання на зустрічах з представниками асоціації якомога частіше. Було б непогано мати не настільки тривалий календар змагань. Дуже складно весь рік залишатися здоровим і бути у формі на всі 100%[1]. — Про зміни у WTA-турі.

  •  

Немає межі того, що ще можна поліпшити у своїй грі. Подача — той елемент, над яким я зараз працюю. І, звичайно, моя фізична підготовка. Завжди буде щось, що потрібно тренувати, будь то робота ніг, плечі, спина... Для мене важливо закінчити сезон здоровою, повною сил і без травм[1]. — Про своє вдосконалення на 2016 рік.

  •  

Це був відмінний досвід. Навіть не очікувала, що зустріну стільки чудових людей і проведу так добре час і на корті, і за його межами. Думаю, що удача була на моєму боці, коли я потрапила у таку команду. Перемога у турнірі значила багато, адже важливо закінчити сезон на позитивній ноті. Здорово було поговорити про гру і з Маркосом Багдатісом, і з Грегом Руседскі[1]. — Про виступ в Індії на «Champions Tennis League».

  •  

Виступ у чвертьфіналі Ролан Гаррос у цьому році — це значуще досягнення для мене особисто. Звичайно, ти завжди хочеш більшого, але це вже був хороший знак, що я здатна грати на таких стадіях Grand Slam. Якщо я важко працюю, добре підготовлена ​​— це завжди дає мені вдалий результат. Були й прикрі поразки, коли я поступалася у трьох сетах, і переможця визначали два розіграші. Але, якби не було цих програшів, ймовірно, я б не змогла удосконалити свою гру, не думала так багато, над чим ще потрібно попрацювати, моя підготовка проходила б якось інакше.
Той факт, що я закінчила сезоні у топ-двадцятці, — це позитивний момент для мене. Це великий крок у психологічному плані, адже я можу показувати хороший теніс протягом усього сезону. У мене були стабільні результати, тому тепер мені потрібно перейти на новий рівень і продовжувати наполегливо тренуватися[1]. — Про результати у 2015 р.

  •  

Мене захоплює психологія, я читаю багато книг на цю тему. Не скажу, що я якийсь фахівець, але намагаюся використовувати ці знання для себе. А у другу чергу — для друзів, які можуть запитати мою думку, дати пораду. Мені справді це подобається. Для спорту психологічна підготовка дуже важлива, й у жіночому тенісі вона грає одну з головних ролей.
Я завжди намагаюся поставити перед собою мету на рік, але є ще й якісь більш дрібні завдання на кожен день, тиждень, щоб відчувати себе комфортно на корті, навчитися чомусь новому на кожному тренуванні. Думаю, це вкрай важливо зараз, адже невеликі деталі так раз мають найбільше значення на такому рівні гри[1].

  •  

Топ-тенісистки, як Серена, ніколи не дадуть тобі грати у свій теніс. Такий урок я витягла з матчів з нею або з Марією Шараповою. З Вільямс ти ніколи не знаєш, як вона буде грати у цей конкретний день. Навіть коли ти ведеш за рахунком, нехай і на її геймі, вона може в одну мить подати три ейси, і ти вже нічого не можеш з цим вдіяти. Тому вона і найкраща тенісистка у світі, тому що при будь-якому розкладі продовжує боротися і знаходить шлях до перемоги[1]. — Про матчі з Сереною Вільямс у цьому сезоні.

  •  

Відпустка у мене буває по одному тижню три рази на рік. Наприкінці року це два тижні, після сезону. В принципі, я люблю побувати кілька днів удома, потім поїхати з друзями кудись, відкрити для себе нові місця. У мене особливо багато часу немає, щоб відпочивати на морі. Я взагалі не дуже люблю довго сидіти на одному місці. У минулому році за один тиждень я побувала у чотирьох-п'яти різних країнах[2].

  •  

Зазвичай я багато читаю. Це пов'язано з тим, що багато часу я проводжу у перельотах. У літаку особливо більше нічим зайнятися. Та й подорожувати я люблю. Теніс — це вид спорту, що відбирає багато сил, тому відновлюватися після матчів краще у горизонтальному положенні. Якщо я не читаю, то дивлюся якісь пізнавальні програми, намагаюся відкривати для себе щось нове та саморозвиватися[2].

  •  

Точно можна сказати, що в Україні тенісистові піднятися дуже важко, напевно, раз в 10 складніше, ніж в Англії чи Франції. У тих же Нідерландах, наскільки я знаю, спортсменам теж допомагають[2].

  •  

Як я налаштовуюсь на матчі? Мені потрібно побути наодинці — без музики. Десь хвилин 5-10 я прокручую у голові план на гру[3].

  •  

Безумовно, сестри Вільямс були для мене зразками для наслідування, вони надихнули мене. Вільямс — посли нашого виду спорту. Дивно спостерігати за тим, як вони готуються до турнірів і як борються на корті. Вони грають просто здорово. Я рада, що мені випала честь виступати з ними в одну епоху, зустрічатися з ними на корті. Для мене ці матчі є особливими.[4]

  •  

У дитинстві моїм кумиром був Андре Агассі.[4]

  •  

Після року паузи і повернення на мене немає того тиску, що раніше. Звісно, я сама чиню на себе певний тиск, тому що хочу виграти «мейджор». Це основна мета для мене. Але це точно не тиск з боку. Ніхто, знаєте, не очікував, що ось я приїду на РГ і вийду до чвертьфіналу. Тому я відчуваю, що це мені дуже допомагає. Я почуваюся, майже як у 17 років, коли прийшла в тур зовсім свіжою. Я не захищаю жодних очок. Ні тут, ні наступного тижня. Тому, безумовно, я почуваюся більш вільною.[5]Про виступ на Ролан Гарросі-2023.

  •  

Мені довелося важко попрацювати, щоб виграти цей матч. Трава вимагає від тебе багатьох сил, справді, потрібна хороша робота колін, щоб присідати, бо Вінус грає дуже швидко.[6]Про старт на Вімбілдонському турнірі 2023 року.

  •  

Я просто думала, що моя країна переживає важкі часи і вболіває за мене, а я граю тут, перед вами. Я знаю, наскільки для них важливий кожен момент, коли можна поділитися радістю. Сьогодні був один із матчів, коли потрібно пройти через усе. Не можу скаржитися, тому просто боролася за кожне очко, і врешті-решт, виграла матч.[7]Про вихід до чвертьфінала Вімбілдонського турніру 2023 року.

  •  

Звісно, я тішуся матчами, які провела. Не очікувала від себе такого високого рівня на Вімблдоні. І на Ролан Гарросі зіграла дуже пристойно. Загалом я дуже задоволена турнірами, які провела, та сезоном. Я близька до топ-20. Багато позитивних моментів, які дають ще більше сил працювати далі.[8]Про сезон-2023.

Примітки[ред.]