Перейти до вмісту

Саркісян Тигран Суренович

Матеріал з Вікіцитат
Саркісян Тигран Суренович
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Тигран Суренович Саркісян (вірм. Տիգրան Սարգսյան, 29 січня 1960, Кіровакан, Вірменська РСР, СРСР) — вірменський державний діяч, прем'єр-міністр Вірменії в 2009—2014 роках.

Цитати[ред.]

  •  

«Моє рішення було дозрілим і глибоко усвідомленим. Домовилися відкласти процес відставки, виходячи з необхідності проведення низки важливих державних заходів економічного форуму Республіканської партії Вірменії. Дякую всім, з ким я працював, в першу чергу, президентові республіки за надану мені довіру високого поста прем'єр-міністра». — про свою відставку на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook Прем'єр-міністр Вірменії пішов у відставку (3 квітня 2014 року)

  •  

«Впевнений, що реалізація пріоритетів дозволить підвищити ефективність нашої взаємодії в рамках ЄАЕС та вирішити низку важливих завдань, серед яких – поглиблення інтеграції, зняття бар'єрів, вилучень та обмежень, подолання "недоінтеграції" ... ЄЕК приділяє велику увагу роботі з молоддю. Перед нами стоїть завдання щодо формування євразійської еліти в країнах Союзу, яка б просувала ідею євразійської інтеграції.». — про те, що серед пріоритетів російського головування також і співпраця в гуманітарній сфері, яка поки що не входить до мандату ЕЕК Тигран Саркисян: “Перед странами ЕАЭС стоит задача по снятию барьеров и преодолению “недоинтеграции” (6 грудня 2018 року)

  •  

«...ми для себе бар'єрів з погляду інтеграційних процесів і в рамках ЄврАзЕС, і в рамках СНД не бачимо. Ми життєво зацікавлені в тому, щоб ці процеси поглиблювалися і посилювалися. Але у світовій практиці немає такого прикладу, щоб країна, не маючи кордону, ставала членом Митного союзу. Це було б безглуздим. Значення Митного союзу у тому, що обмін товарами здійснюється без митного огляду. У нашому випадку це неможливо, тому що ми маємо проходити через територію сусідньої держави і двічі проходити розмитнення. Це робить безглуздою всю процедуру полегшення розмитнення для господарюючих суб'єктів. Натомість ми одержали б тільки проблеми, пов'язані з підвищенням митного збору і податків. Російські колеги з розумінням ставляться до такої ситуації. Ми шукаємо форми співпраці без Митного союзу. Мабуть, варто подумати про якусь нову платформу або особливий статус для Вірменії». — про те, чи готова Вірменія стати повноправним членом ЄврАзЕС, приєднатися до Митного союзу або навіть увійти до Єдиного економічного простору в інтерв'ю російському «Комерсанту» Прем'єр Вірменії: Митний союз не має для нас сенсу (4 квітня 2012 року)

  •  

«Я не згодний з тим, що програма направлена на ослаблення позицій РФ. Ми співробітничаємо і з НАТО, і з ЄС. Ці процеси не направлені проти третьої сторони. Точно так само, як і наші стратегічні відносини з РФ не направлені проти ЄС. Про всі наші програми співпраці — будь то з ЄС, НАТО, США, Іраном, Китаєм або Грузією — наш стратегічний партнер Росія в курсі. Вона з розумінням ставиться до цього. У нас немає великого вибору для розвитку партнерських відносин, враховуючи нашу геополітичну ситуацію». — про не згоду з думкою, що програма ЄС "Східне партнерство", членом якої є і Вірменія, направлена на ослаблення впливу РФ на пострадянському просторі Прем'єр Вірменії: Митний союз не має для нас сенсу (4 квітня 2012 року)

Примітки[ред.]