Перейти до вмісту

Румен Радев

Матеріал з Вікіцитат
Румен Радев
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Румен Георгієв Радев (18 червня 1963, Димитровград, Хасковська область, Болгарія) — 5-й Президент Болгарії з 22 січня 2017, проросійський політик[1][2][3]. Командувач ВПС Болгарії (2014—2016), генерал-майор запасу.

Публічно ставив під сумнів суверенітет та територіальну цілісність України.[4]

Цитати[ред.]

  •  

«Чий Крим? Наразі він російський, яким йому ще бути!» — про оцінку територіальної приналежності Криму під час дебатів з іншим претендентом на найвищу державну посаду 18 листопада «Чий Крим?» Що стоїть за заявами президента Болгарії і до чого тут Росія (23 листопада 2021 року)

  •  

«Немає жодної драми. Питання абсолютно зрозуміле. Анексія Криму є порушенням міжнародного права, але, як я сказав учора (18 листопада) ввечері, у політиці є реалії, і на цей момент Крим є російським». — про оцінку свого попереднього виступу «Чий Крим?» Що стоїть за заявами президента Болгарії і до чого тут Росія (23 листопада 2021 року)

  •  

«Кожен день, що триває ця війна, є катастрофічним для України, Росії та всіх нас. Це неминуче впливає на всі сторони конфлікту. Це неминуче впливає на всі вибори - і в Європі, і в США, і скрізь у світі. На цих і наступних виборах ми будемо обирати між війною і миром. Кожен громадянин зобов’язаний це розуміти». — про те, що перемога України у війні проти Росії є "неможливою" Президент Болгарії заявив, що перемога України у війні проти РФ є "неможливою" (20 травня 2024 року)

  •  

«Спроба вбивства Фіцо радикально налаштованим фанатиком через його підтримку миру свідчить про вкорінену нетерпимість до інакомислення та ненависті. Багато політиків, партій та ЗМІ зробили свій внесок у це, зображуючи кожен інший голос як проросійський, що є вкрай несправедливим і призводить до всіх цих негативних наслідків». — про те що, який сигнал було послано Європі через замах на прем'єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо Президент Болгарії заявив, що перемога України у війні проти РФ є "неможливою" (20 травня 2024 року)

  •  

«...[Україна стане] демографічно спустошеною країною з повністю зруйнованою інфраструктурою, промисловістю, виробництвом, і це матиме надзвичайно серйозні наслідки для всієї Європи». — про те, якщо війну в Україні буде продовжено Президент Болгарії заявив, що перемога України у війні проти РФ є "неможливою" (20 травня 2024 року)

  •  

«Зі зброєю, без зброї - ми йдемо до однакового результату. Ми повинні це усвідомити. Різниця буде в тисячах людських жертв і зруйнованій країні [Україні], за відновлення якої нам доведеться заплатити». — про заклик до політичних зусиль заради миру, а не постачання зброї Україні Президент Болгарії заявив, що перемога України у війні проти РФ є "неможливою" (20 травня 2024 року)

  •  

«Україна наполягає на тому, щоб продовжувати вести цю війну, але рахунки платить вся Європа». — про звинувачення України в тому, що вона "наполягає" на веденні війни, яку розпочала проти неї Росія». Президент Болгарії звинуватив Україну у намаганні затягнути війну (16 липня 2023 року)

Примітки[ред.]