Псевдореферендуми на Донеччині та Луганщині 2014

Матеріал з Вікіцитат
Агітаційний білборд у Донецьку

Сепаратистські референдуми на Донбасі — референдуми, проведені 10-11 травня 2014 у Донецькій і Луганській областях для підтвердження «державної самостійності» таких утворень, як Донецька Народна Республіка та Луганська Народна Республіка. Не визнані світовою спільнотою.

Цитати[ред.]

  •  

Усім жителям південного сходу України, які так пристрасно хочуть увійти до складу Росії, скажу одне: ви — погані громадяни для будь-якої держави, тому що зрадників зневажають скрізь. Впевнена, якщо хтось дасть дорожче, ніж Росія, ви швидко оголосите ще один «референдум». Але ніхто нічого вам уже не дасть. Росія, до речі, теж — зарубайте у себе на носі.[1]

 

Всем жителям юго-востока Украины, так страстно желающим войти в состав России, скажу одно: вы — плохие граждане для любого государства, потому что предателей презирают везде. Уверена, если кто-то даст дороже, чем Россия, вы быстро объявите еще один «референдум». Но никто ничего вам уже не даст. Россия, кстати, тоже, зарубите у себя на носу.

  Валерія Новодворська, інтерв'ю 11 травня 2014 року
  •  

Нам усе зрозуміло з цими так званими «референдумами», які закінчилися вчора в деяких східних регіонах України. Їм не довіряють і вони не мають міжнародного сприйняття чи визнання. Думаю, результати пісенного конкурсу Євробачення набагато правдоподібніші і мають більшу вагу.

 

We're very clear about the so-called referendums that finished yesterday in some of the eastern regions of Ukraine. These do not have credibility or international acceptance or recognition. I think the votes in the Eurovision Song Contest really were more credible and carried greater weight. [1]

  — Вільям Гейґ, міністр закордонних справ Великої Британії, 12 травня 2014

Див. також[ред.]

Примітки[ред.]