Перейти до вмісту

Притча про блудного сина

Матеріал з Вікіцитат
Вікіпедія
Вікіпедія

Притча про блудного сина — один з найвідоміших біблійних творів, де розкрито безкінечну любов Бога до Свого творіння.

Цитати

[ред.]

А

1. А батько рабам своїм каже: «Принесіть негайно одежу найкращу, зодягніть його, персня подайте на руку йому, а сандалі — на ноги. Приведіть теля відгодоване та заколіть — будемо їсти й радіти, бо цей син мій був мертвий — й ожив, був пропав — і знайшовся!»

2. А той син сказав батькові: "Ото стільки років служу я тобі, і ніколи наказу твого не порушив — ти ж ніколи мені й козеняти не дав, щоб із приятелями своїми потішився я…

І

3. І покликав одного зі слуг і спитав: «Що це таке?» А той каже йому: «То вернувся твій брат, і твій батько звелів заколоти теля відгодоване…»

4. І сказав батько йому: «Ти завжди був зі мною, дитино, і все моє — то твоє! Веселитись і тішитися треба, бо цей брат твій був мертвий й ожив, був пропав — і знайшовся!»

Т

5. Тоді він опам'ятався й сказав: «Скільки в батька мого наймитів мають хліба аж надмір, а я отут з голоду гину! Піду я до батька свого, та й скажу йому: „Прогрішився я, отче, проти неба та супроти тебе… Недостойний я вже зватися сином твоїм; прийми ж мене, як одного зі своїх наймитів“»

Джерело

[ред.]
  • О. Авраменко. «Українська література» Підручник для 9 класу. Київ, «Грамота» 2017. «Притча про блудного сина» Стор. 32 — 33.