Перейти до вмісту

Поїзд

Матеріал з Вікіцитат
Вікіпедія
Вікіпедія
Дивіться у Вікіпедії:
Commons
Commons
Вікісховище має мультимедійні дані за темою:

Потяг (поїзд)  — у залізничному транспорті — сформований і зчеплений склад вагонів з одним або декількома діючими локомотивами чи моторними вагонами.

Цитати[ред.]

  •  

Залізниці можуть похитнути самі вікові устрої Росії, […] вони — найдемократичніша установа, яку тільки можна було вигадати для перетворення держави[1]

 

Железные дороги могут поколебать сами вековые устои России, […] они есть самое демократическое учреждение, какое только можно было придумать для преобразования государства.

  — Карл Толь, російський генерал і державний діяч
  •  

Залізниці не завжди є результатом природної необхідності, а радше об'єктом штучної потреби чи розкоші. Вони заохочують до необов'язкових подорожей з одного місця в інше, що повністю типово для нашого часу[2]

  Єгор Канкрін, міністр фінансів Росії (1823–1844)
  •  

Залізниці знищать таку необхідну суспільну ієрархію, новий вид транспорту призведе до рівності станів, бо і сановник і простак, пан і мужик поїдуть, сидячи поруч у вагоні, в одному посаді[1].

 

Железные дороги уничтожат столь необходимую общественную иерархию, новый вид транспорта приведет к равенству сословий, так как и сановник и простак, барин и мужик поедут, сидя рядом в вагоне, в одном посаде.

  Єгор Канкрін
  •  

Чи ж скоро будемо їздити по-людському?[3]"Півтори людини"

  Юрій Смолич
  •  

Потяги ночами свистять так жалібно, немов заблукали в дорозі[4].

  Рамон Гомес де ла Серна

Примітки[ред.]

  1. а б Фарид Хусаинов. Создание первой железной дороги в России: как все было на самом деле. Архів оригіналу за 2018-01-08. Процитовано 2018-01-08..
  2. Аджемоґлу Д., Робінсон Д. Чому нації занепадають. Походження влади, багатства та бідності. 2-ге вид., випр / Пер. з англ. і наук. ред. О. Дем'янчука. ‒ К.: Наш формат, 2017. ‒ С. 200.
  3. Постріл на сходах, 2016, с. 203
  4. Душенко К. В. Большая книга афоризмов. Изд. 5-е, исправлен­ное. — М.: Изд-во ЭКСМО-Пресс, 2001.— С. 247

Джерела[ред.]

  • Постріл на сходах. Антологія детективної прози 20–30-х років (упорядник Ярина Цимбал). — Київ: Темпора, 2016. — 528 с. — ISBN 9786175692509