Попович-Боярська Климентина Карлівна

Матеріал з Вікіцитат
Климентина Попович
Стаття у Вікіпедії
Роботи у Вікіджерелах
Медіафайли у Вікісховищі

Климентина Карлівна Попович-Боярська (1863—1945) — українська письменниця, активістка українського жіночого руху.

Цитати про неї[ред.]

  •  

Нам присилають з різних сторін так багато віршів... Нігде правди діти, я не надіявся нічого більше і по Ваших віршах, особливо, що форма вже на перший погляд видалась мені досить нерівною та негладкою. Аж нині, урвавши хвилину часу від інших праць, я случайно прочитав Ваші вірші і дуже приємно розчарувався, побачивши в них в незручній, правда, але не зовсім таки невдачній формі гадки здорові, а місцями навіть з немалою поетичною силою виражені.[1]Лист від 16 березня 1884 року.

  Іван Франко
  •  

З проб Ваших бачу, що у Вас є талант поетичний, – тільки форма слаба, потрібно Вам вправи в просодії і читання знатніших взірців поетичних. Поезія ставить тепер до своїх поклонників строгі вимагання – зміст і форма мусять бути докладно обдумані, студійовані і введені в якнайповнішу гармонію.[1]Лист від 16 березня 1884 року.

  Іван Франко
  •  

З деяких подробиць Ваших листів бачу, що Ви досить цікаві.[2]Лист від 20 квітня 1884 року.

  Іван Франко
  •  

З листів Ваших знаю, що Ви щира людина, мисляча женщина, живете в дуже незавидних обставинах...[3]Лист від 26 квітня 1884 року.

  Іван Франко
  •  

Жаль, що Ви ті діти своєї музи трактуєте досить недбало, – мені здається, що Ви й не переписуєте їх для себе, а тільки на листі відразу й компонуєте. Коли так, то я догадуюсь, що Вам вірші йдуть досить легко і що коли б тільки серйозніша воля, то Ви могли б далеко більше і кращих речей продукувати.[4]Лист від 28 травня 1884 року.

  Іван Франко

Примітки[ред.]

Джерела[ред.]